Bilmek istediğin her şeye ulaş

'Benim senden alacaklarımı, senin bu masaya koymaya cesaretin yok.' Sizce bu söz ne anlama geliyor?

An itibariyle, Cemaatin Tayyip'e yaptıklarını ve yapabileceklerini şık bir şekilde ifade ediyor.
  • Paylaş
4

Nimet Karabacak, biraz açar mısın ne demek istedin ???

Ayhan Şimşek, Aynı apartmanda oturan iki tane kan kardeş varmış. Birinin adı X, diğerinin adı Y imiş. Yedikleri içtikleri ayrı gitmezmiş bu kardeşlerin. Birbirleri hakkında hiç kimseciklerin bilmediği ne kadar yaramazlıkları varsa hepsini bilirlermiş. Çünkü beraberce yaparlarmış tüm bu yaramazlıkları.
Sonra günlerden bir gün X kardeş Y kardeşine çok kızmış. Ve demiş ki Y kardeş bak bugüne kadar ne yaptıysak elele hep birlikte yaptık, koştuk, güldük, eğlendik, birimiz düşüp ağladığında diğerimiz onun yanında oldu. Hem sonra birlikte çabaladık kazandık ve kardeş payı yaptık tüm bunları. Y kardeş hiç bişi demeden dinliyormuş X kardeşini. X kardeş anlatmaya devam etmiş. Şimdi sen kalkmışsın beraber kazanıp bölüştüğümüz paylardan benim olanları istiyorsun. Olur mu hiç böyle. Y kardeş umursamaz bir şekilde omuzlarını silkmiş. Bana bana vereceksin onlarda benim işte demiş. Naptıysa bir türlü kardeşini ikna edemeyen X-BOY 40 gün 40 gece düşünmüş düşünmüş uykuları kaçmış gözleri şişmiş VE en sonunda 41. gecenin sabahında nasıl bir ders vereceğini bulmuş. Ve daha
elini yüzünü yıkamadan Y kardeşin ailesine gidivermiş. Demiş ki "Y kardeşin ailesi biliyo musunuz Y kardeş bunu bunu bide bunuu yaptııı. Ben yapma dediysemde dinlemedi beni" deyip oradan uzaklaşmış. Buradan çıktıktan sonra direk okul öğretmenlerinin sınıfına giden X-BOY orada öğretmenine de aynı üslupla Y kardeşinin yaptığı yaramazlıkları, kötülükleri bir bir tek tek anlatmış ve sonuna da eklemiş. "Ne kadar yapma etme dediysem de dinletemedim. Babasına bile söyledim tüm bu yaptıklarını ööreetmeniiiiimm"
***
Okuduklarımızdan anladıklarımız; Neymiiş:
1- Kötü şeyler yapmıcaksın.Sonra bu yaptıkların döner durur seni bulur.
2-Hadi madem yaptın. Sırlarını bir tek sen bileceksin. Karda yürüyüp izini belli etmiceksin.
3-Hadi sırlarını bilen biri var. O zaman onunla iyi geçineceksin. Makul olacaksın.
4-İlk vuran kazanır.
5,6,7,8,9,10 vb...

Nimet Karabacak, teşekkür ederim ama sorduğum soruyla alakasız bir cewap.

Ayhan Şimşek, Yanılıyorsunuz, siz bir soru sormadınız. Bende size bir cevap vermedim.