Bilmek istediğin her şeye ulaş

Benzin zamlarına yeter artık diyenler! Her sabah saat 8'de ve akşam saat 7 de Alem FM de Nihat Sırdar'ın programıyla beraber trafikte dörtlülerimizi yakıyoruz 5 dakika boyunca...

Şimdi bir düşünelim. Ben bordrolu çalışan biriyim. Maaşımı yada primimi almadan devlet bende gelir vergisini küt diye kesiyor. Kessin lafım yok. Birde özel söktere bakalım. Bir doktorun muyahanesine girdiğimde gayri ihtiyari vergi levhasına baktım. Ne göreyim beyfendi yıllık 1000 lira kazanmış ve bunu vergi levhasına işletmiş. Vergisini de 1000 lira üzerinden ödemiştir haliyle. Sonra bir eczaneye girdim. Yine gayri ihtiyari vergi levhasına gözüm ilişti orda da yine öyle abuk bir rakam yazıyordu. Nihat Sırdar dediğiniz kişinin çalıştığı radyonun vergi levhasını çok merak ediyorum. Bunları niye anlatıyorum? Çünkü toplum olarak vergimizi kaçıran bir milletiz ve bunu övünerekte belirtiriz. Şimdi Devlet beklediği vergiyi biliyor ki bu şekilde toplayamıyor oda buna istinaden dolaylı vergilerle (yani KDV, ÖTV gibi) ürünün içine bolca vergi yerleştiriyor. Madem vergi kaçırıyorsunuz bende burdan toplarım diyor. Yani demem o ki dünyanın en pahalı benzinini kullanmamızın nedeni bu toplumdur. Bu toplumun vergi kaçırma sistematiğidir. Kolay gelsin.
  • Paylaş
İstanbul kabataş'da bir ticari araba camına küçük bi çıkartma yapıştırmıştı. '' Bu araba dünaydaki en pahalı benzini kullanıyor'' Eğer bunu trafikteki çoğu araba kullanırsa kısa sürede büyük ilgi görebilir.
  • Paylaş
Ne anlamı var ki demeyin, sadece 5 dakika, yapacağımız tek şey bir düğmeye basmak...
  • Paylaş
Bu benzini Araplar satıyor,ABD onları borçlandırıyor,Onlar bu borçları Petrol fiyatlarını arttırarak ödemeye çalışıyor.Olaya bide bizim vergiler ekleniyor.
  • Paylaş
petrol fiyatını arttıran araplar değil, abd li traderlar
  • Paylaş
yahu bende diyorum sabah neden bütün arabalar 4 lüleri yakmışlar hımmm. demek ki zaman destek zamanı..
  • Paylaş
Ewet konu açılmışken Araplar bu petrolden kazandkları paraları nasıl değerlendiriyor.Ekonomisi sağlam ülkelerde fonlayarak mı ya da devlet tahvili falan alarakmı yani bilen varsa bu kouda bizi aydınlatabilir mi?
  • Paylaş
Şu an ellerinde 10 trilyon a yakın dolar yükselişinden kaynaklanan bir para mevcut. IMKB yolu ile ve direk satın almalar ile Türkiye pazarına girdiler bir kısmı ile ama çok minicik bir pay bu. Büyük paylar ABD ve İngiltere fonlarında ve yakın zamanda aldıkları silahlarıda eklersek daha kullanacakları büyük pay var.
  • Paylaş
vergi konusunda çok haklısınız..Zaten Bu kadar yüksek fiyatların tek sebebi yüksek vergi oranları...Üstelik benim güzel devletim kocaman kocaman amcalardan vergi alamıyor, üstüne birde affediyor, sonra yüklen bize...
  • Paylaş
O programda benim bildiğim 6 yıldır dörtlüleri yakmak, korna çalmak gibi eylemler yaptırılıyor ama hiçbir değişiklik yok 6 yıldır Dünya'nın en pahalı benzinini kullanıyoruz.
  • Paylaş