Bilmek istediğin her şeye ulaş

Beşiktaş İnönü Stadyumu'nun altından tarihi eser çıkacağını 7 yaşından 70 yaşına kadar herkesin öngörmesine rağmen ısrarla orada tarihi eser çıkamaz diyerek kazma vurulması nasıl bir öngörüsüzlüktür? Sonuç ne olacaktır?

Yöneticilerinin 3-5 çanak çömlek dediği, tarihini kendi bilim insanlarından alıp yabancı kazı ekiplerine emanet ettiği, yılda yüzlerce arkeolog mezun olmasına rağmen en fazla 6-7 kişinin atanabildiği, 4 yıl okuduktan sonra mezarcı diye nitelendirildiği, tarihi sadece ecdatlarının tarihinden ibaret zannedenlerin yaşadığı bir ülkede maalesef bu durum beni şaşırtmadı. Sonuç ta stadyum yapılır alkışlarla açılır, stadı yapanlara da ne iyi yaptınız denir : (
  • Paylaş
Bu konu sümeyye Erdoğan'ın konusu, Türkiye'deki tarihi eser ve define işlerinin artık ondan sorulduğu hakkında çok sert bir dedikodu dönüyor defineciler arasında.
  • Paylaş
Çıkacak tarihi yapılar zaten resimleriyle belgeliydi biliniyordu öngörüsüzlük yok asıl tarih yenikapıdan çıktı kimse gıkını çıkarmıyor asıl öngörüsüzlük budur
  • Paylaş
İnönü Stadının altından tarihi eser çıkacağından nasıl bu kadar emin olabildiğinizi açıkçası çok merak ettim. Stadın hemen yanındaki Ritz Carlton veya Suisse Hotel yapılırken ya da daha birkaç sene önce yapılan karayolu tünelleri kazılırken çıkmadı da İnönü stadı yapılırken mi kesin çıkacak?
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

991 Görüntülenme7 Takipçi4 Yanıt