Bilmek istediğin her şeye ulaş

"Beyaz Zambaklar Ülkesinde" adlı kitabın, Atatürk'ün zamanında okullarda okutulmasını emretmesine rağmen ülkemizde halen az bilinir olması eğitim sistemimizin ne kadar güçsüz, amaçsız bırakıldığının göstergesi değil midir? Bu kitabı okuyanlar kitap hakkındaki fikirlerini yazabilirler mi?

Bu kitabı ayrıca Şevket Süreyya Aydemir'in "Toprak Uyanırsa"sı ile de kıyaslayabilecek arkadaşlar çıkarsa daha bir memnun olacağım. : ) Saygılar..Düzenle
Ben o kitabı yaklaşık bi 5 yıl önce falan okumuştum şimdi 15 yaşındayım. Fakat sorduğum bi çok arkadaşım kitabın ya adını duymamış ya da duymuş ama okumamış.
Ben o kitabı okuduğumda çok severek okumuştum ve cok da doğru, okunması gereken, bizim için çok da onemli şeyler içeren konusuyla hayran da kalmıştım açıkçası. Benim herkesin okumasını ve okutmasini Önerdiğim kitaplardan da biri. Hem kolay okunusuyla ilkokullarda bile rahatlıkla okutulabilir.
  • Paylaş
1

Ahmet Caner Sönmez, Yorumun ve katkın için çok teşekkür ederim, sevgili Firdevs Merve, sizin gibi gençlerimizin varlığı ve herşeye rağmen yetişiyor olmanız umut ve mutluluk verici. Diliyorum bu kitabı inatla daha birçok arkadaşına da çeşitli ortamlarda bahsedecek, kitapta anlatılan "yaşamın mimarları olmak" yolunda ilerleyeceksin ve buna teşvik edeceksin etrafını. Haklısın, kesinlikle ilkokullarda da okutulmalı! Çok memnun oldum böyle bir cevap aldığıma. Yolun başarı ve mutlulukla dolu olsun.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

76 Görüntülenme3 Takipçi1 Yanıt

Konu Başlıkları