Bilmek istediğin her şeye ulaş

Beynin sorduğu her sorunun cevabı var mıdır ya da beyin her sorduğu sorunun cevabını bula bilir mi?

Yanıtını bildiği soruları soranlar genellikle öğretmenler ve ebeveynlerdir. İnsan yanıtını aradığı soruları soruyorsa öğrenmek ya da bilmek istemektedir. Hele ki bu sorular içinde yaşadığımız evrene ve insan olarak kendimize ne olduğumuza yönelik sorularsa ve dahi bu soruların yanıtı bilgi birikimimiz aklımız ve özgür irademizle yanıtlıyorsak işte o zaman yaptığımız şey Felsefe'dir ki bu yaptığımızın düşmanı emin olun dostundan çok daha fazladır!
  • Paylaş
Insan paradoksa düşen bir varlıktır.
  • Paylaş
Aslında hayatta kullandığımız hemen hemen her şey, varsayım ve kabuller üstüne kuruludur. Bugün hayatımızın değişmezi olarak görülen matematik bilimi bile belirli kabulleri yapmadan bir sonuca ulaşamıyor. Öyle ki, bana göre hayatın kendisi "Olabilirlik" üzerine kuruludur. Kesin olay diye bir şey yoktur. Bu konuda arada çok fazla düşünen bir insan olarak; düşününce beynimin sürekli "ERROR" verdiğini hissediyorum. O yüzden kabuller yoksa, cevapta olmaz :)
  • Paylaş
Kesinlikle bulabilir ancak araması gerekir bulabilmek için.. .
  • Paylaş
Beynin ne kadar kullanıldığıyla ilgili bir durum bu beyni yüzdesini artırdıkça bu bilinmeyen her şeyin cevabını da beyin bulur lucy filmini izle
  • Paylaş
Beyin genel olarak gözlem yapmadan soru üretmez ki çok fazla hayal dünyasından bi soru değilse tabi cevabı vardır. Bilimin ve düşünce sisteminin üretemediği cevaplar elbette vardır ancak cevabı olmadığı anlamına gelmez. Ayrıca o beyin soruyu sırf sorulmuş olması için üretmediyse kendine göre bir cevabı da vardır arkalarda bi yerlerde.
"Beyin soruyu nasıl üretir? " kısmına dn bence.
  • Paylaş