Bilmek istediğin her şeye ulaş

Beynin sol tarafını çalıştırmak için neler yapmak gerekir?

Beynin sol tarafı matematik ve kelimeler üzerine hesaplama işlemlerini yapmaktadır.
Dünya trendi; hafıza şampiyonları vs. Sağ ve sol bölümü birlikte kullanarak harikalar yaratırlar. Yinede ben sol tarafımı geliştireceğim diyorsanız aşağıdaki uygulamaları tavsiye ederim. İyi eğlenceler.

Math workout ( 4 işlem )
play.google.com/store/apps/details? İd=n...


Push Box - Sokoban ( Problem çözme / değişkenler teorimi )
play.google.com/store/apps/details? id=c... .
  • Paylaş
Çalıştırmak için duruyor olması gerek.zaten çalışan bir şey tekrar çalışmaz. Neden sol lobunu daha iyi kullanmak isteyesin ? Tek bir lobun kullanımını artırmak beynin kapasitesini iki kata çıkarmaz, eğer kapasiteyi artırmaksa demek istediğiniz her iki lobu kullanmayı geliştirmeyi deneyin, o zaman iki kat değil kat kat artar
  • Paylaş
Hatırlatmadan edemeyeceğim. Beyin lobları çapraz bir şekilde işler, yanılmıyorsam bir dönem araştırmalarım sonucu öyle idi. Yani sağ tarafı vücudunuzun sol tarafına etki eder.

Şöyle olabilir; rutinden kendinizi kurtarmaya çalıştığınız ve alışmadığınız şeyler denediğiniz için sol lobun kullanım oranı artar. Ama -ki öyle bir izlenime kapıldınız mı bilmiyorum- sol elin, sol lob ile bağlantısı yoktur.
  • Paylaş
Bende bir yerde bu çapraz bağ ile ilgili bir makale okuduğumu hatırlıyorum, beyinin sağ tarafı hayal gücünü sol tarafı mantığı çalıştırdığını yazıyordu. Sol el yada vücudumuzun sol taraflarını kullanmamızı tavsiye etme sebepleri ise hayal gücü ve mantığın eşit seviyede olması beyinin daha çok yeni şeyler keşfetmesine olanak tanırmış.. Bu yazıyı bende ilk okuduğumda, bilgisayarın fare ayarlarını sol elime göre yaptım ve bir kaç ay kullandım. İşteki performansım düşünce tekrar sağ elime ayarladım..

Aslında bir doktor arkadaş çıksada gerçek mi değil mi, aydınlatsa bizi fena olmazdı!
  • Paylaş
Telefonla konuşurken yada diş fırçalarken sağ el yerine sol eli kullanmak da beynin diğer tarafını çalıştırıyormuş.
  • Paylaş
Eğer solaksan bunu yapman için sağ elinle daha çok etkileşim içinde olman gerekebilir bunun sonucunda genellikle beynin kullanmadığın tarafını kullanmak sende baş ağrısı yapabilir ilk başlarda(beynini zorladığından dolayı) ama alıştıkça geçer sorun yok yani : D
  • Paylaş
Şunun cevabını burada arıyorsan o marş hayatta basmaz ustaa.
  • Paylaş