Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), güvenli internet hizmetini bugün itibariyle devreye soktu. Vatana millete hayırlı olsun...

Türksat'tan öyle bir mesaj geldi telefonuma bir kaç gün önce ama içeriğini bilmiyorum.  Güvenli internet hizmeti nedir? Ne işe yarar?
  • Paylaş
2

Sevda, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun (BTK) çocukların ve gençlerin internet üzerindeki bilgi kirliliğinden ve zararlı içeriklerden korunmaları amacıyla geliştirdiği güvenli internet uygulamasıyla ilgili 22 Ağustos'ta başlayan üç aylık test dönemi, 22 Kasım'da sona erdi. İnternet kullanıcıları, bu tarihten itibaren güvenli internet hizmetini isteğe bağlı ve ücretsiz olarak kullanabilecek. Hiçbir talepte bulunmayan kullanıcılar ise mevcut internetlerini kullanmaya devam edecekler. Ayrıca Tüketici Hakları Yönetmeliği'nde yer alan maddeye göre, kişi eğer isterse güvenli internet kullanma hakkına ücretsiz sahip olabilecek.
Düzenlemeyle ücretsiz, hızı düşük olmayan ve herhangi bir başvuru yapmaya gerek kalmayan güvenli internete sahip olunabilecek. Bu konudaki istemlerini belirten kullanıcılar, kendilerine verilen bir kullanıcı adı ve şifre ile güvenli internet hizmeti alabilecek. Kullanıcılar istedikleri zaman çocuk seçeneğine, aile profiline ve birtakım alt profillere geçebilecek. İnternet servis sağlayıcıları, kullanıcı istediği takdirde güvenli internet profillerini temin etmekle yükümlü olacak.

Sevgiseli, Bilgilendirmeniz için teşekkürler. 22 Ağustos'ta geçileceğini duymuştum ama geçilmediğinden iptal edildiğini düşünmüştüm. Çocuklu aileler için kullanışlı olabilir. Zorunlu olmaması iyi olmuş.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

252 Görüntülenme3 Takipçi1 Yanıt