Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bilgi üniv. %50 psikoloji mi ,Koç ünv. ücretli psikoloji mi yoksa istanbul devlet sosyolojiyi seçip ordan da psikolojiyle çift anadal yapmak mı? HANGİSİ?

Amacın aslında psikoloji okumak ancak ne kadar bedel harcaman gerektigine mi karar veremiyorsun ? Koc universitesi ucretini karsilayabilecek imkanlara sahip isen zaten bu kararsizligi yasamana gerek yok, seçme sebebin maddi nedenler olmasın. Kriterlerin arasından bunu çıkarıp diğer koşullarla karar vermelisin.
  • Paylaş
2

Elif Tunç, ilk önce yorumunuz için teşekkür ederim:) çok doğru analiz etmişsiniz beni evet ne kadar bedel ödemeliyim aslında kendimde bunu tartışıyorum.şimdi siz şunu diyorsunuz maddi imkanın varsa maddiyat kriterini göz ardı et ve en iyi üniversiteyi yani koçu seç diyorsunuz değil mi doğru mu anlamışım?

Elif Tunç, bi de sormak istediğim bedel konusuna gelince evet bedel ya para ya da çok çalışmak olucak. kesinlikle istanbul sosyolojiden psikolojiye çift anadal yapacağımı kesin bilsem istanbul ünv. seçerim sonuçta herhalükarda çok çalışıcaz:) ama çiftanadal koşulları zorlu olduğu için büyük bi ihtimal koç psikolojiyi seçicem ama şöyle de düşünmüyor değilim koça vereceğim ücretle yurt dışında da okuyabilirim sizce ne yapmalıyım tecrübeli birisiniz siz?

Çift anadalı bilmem ama koç psikoloji ve bilgi psikoloji Türkiye'de bu alanda kalitelidir, yani benim zamanımda öyleydi... Bence psikoloji okumak istiyorsan kadrolarına bak ve ona göre tercih yap ;)
  • Paylaş
1

Elif Tunç, kadrolarına baktım fazla farketmiyor ama koçunki daha bi önde gibi duruyor ama koça verilecek ücretle de yut dışına gidip okunabilir yani fazla farketmiyosa bilgiyi de seçebilirim:)siz psikologsunuz ne güzel özel üniversite farketmiyor değil mi bu meslekte ?

Yapabiliyorsan tabii ki çift anadal yapmayı tercih etmeilsin bence.
  • Paylaş
Çift anadal!
  • Paylaş
Para sorun değilse koç psikoloji
  • Paylaş
1

Elif Tunç, sorun olmadığını söylüyor ailem ama koçun ücretiyle yurt dışına da gidilebilir ne yapsam bilemedim?