Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bilgisayar destekli muhasebe kursuna gitmeyi düşünüyorum. Endüstri Mühendisliği okuyorum bu eğitim sizce benim için faydalı olur mu?

Doğru soru şu Endüstri mühendisliğinde muhasebenin yeri nedir ? Cevabı vereyim neredeyse hiç yoktur. Endüstri mühendisliği matematik ağırlıklı bir alandır. Diğer mühendisliklerden ayrılan yönü matematiksel modelleme bakışıdır ve spesifik bir sahaya adanmış değildir.
Böyle bir kurs sizi mesleğinizde çok ilgisiz yanlış bir yola sokacaktır. Bence daha iyisi yabancı dilinizi, matematik temelli derslerinizi (matematik ve yöneylem gibi) ve programlama bilginizi güçlendirin. Muhasebe gerçekten mühendislik yapacaksanız hiç işiniz olmayacak bir alandır.
  • Paylaş
M. Fatih Hocaoğlu gayet güzel cevap olmuş alanlar o kadar uzak ki birbirinden end. müh lisansı na katkı sağlayacak bi sertifika değil bilgisayarlı muhasebe ancak ek bilgi sahibi olduğunuzu gösterecektir.
  • Paylaş
Eğer elimde sertifika olsun mezun olduğumda işime yarayabilir diye düşünüyorsan git tabi. Bizim zamanımızda MEB onaylı sertifikalar işe yarıyordu. Şimdi durum ne bilmiyorum. Eğer zamanın varsa bölümünle alakalı veya alakasız çeşitli kurslara katılman yararlı olur. Tabi ekonomik olarak kendini fazla zorlamadan yap bu işleri.
  • Paylaş
Hedefin doğrultusunda ilerle her şeye atlama bence
İyi Çalışmalar
  • Paylaş
Matematiğin önemini 21. Yüzyılda uzun uzun tartışmaya gerek yok. Endüstri Mühendisi dediğin zaman bu çok genel bir anlam içeriyor. O yüzden kısa cevaplar vermek biraz güç. Firmalar bazı programları bilmeni isteyecektir. Muhasebeyi kafandaki iş planında merkezi bir yere koyduysan o kursa gitmen kesinlikle faydalı olacaktır. Ama başka bir şey planlıyorsan bir şey diyemem.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR