Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bilgisayar karşısında kullanılmak üzere numarasız yani sadece dinlendirici gözlük kullanmak, gözü koruma açısından ne derece faydalıdır?

nasıl bir gözlük almalıyım? Düzenle
Açıkçası bunun için bir göz doktoruna gidip muayene olmanız kesinlikle gereklidir. Gözlük kullanmak kolay bir durum değil ve kendi başınıza bunu yapmanızı tavsiye etmem.

Ben yıllardır bilgisayar karşısında çok aktif çalışan biri olarak son 3 yıldır (sadece bilgisayar başında) gözlük kullanıyorum. Kullandığım gözlük çok düşük numaralı bir gözlük ve esas özelliği ışık kırıcı olması. Bu çok önemli bir özellik çünkü ekrandan yansıyan ışık bir sürenin sonunda gözlerinizi kurutuyor, yoruyor ve zamanla bu durum göz yorgunluğundan ağrı yapmaya başlıyor.

Şu an çok rahatım ancak artık bu gözlük olmadan ekrana uzun süre bakamadığımı da belirteyim. Gözlerimin bozulmadığını biliyorum, endişe edecek bir şey yok, ancak gözlük olmayınca her şey eskisi gibi değil bu da ayrı konu.

Eğer gözlerinizde kızarma, kaşınma, ağrı ve özellikle beyaz bölgede bazı küçük damar belirtileri varsa mutlaka ama mutlaka bir doktora gidin. Ben gittim, ve şu an kullandığım gözlüğü bilgisayar başında kullanmaya başladım. Bence siz de öyle yapın.
  • Paylaş
Aslında sizin dinlerici diye adlandırdığınız gözlükte numaralı sadece düşük 0.25 diye adlandırdığımız numara bunun bile + (hipermetrop) - (miyop) ve bunların yanında astiğmat hastılığının eklenebilme ihtimalide var yani kesinlikle en ufak numarada bile doktor muayenesi ve reçetesi şart. Hiç numara olmadığını varsayalım bilgisayar projeksiyon gibi tekno aletler karşısında numaralı veya numarasız camlara yapılan ANTİREFLE (yansıma önleyici) cam sayesinde görü netliği yansıma önleme numaranız varsa baş ağrısında azalma rahatlama sakinleşme gibi belirtileri vardır.ANTİREFLE camı devlet karşılamadığı gibi size en büyük tavsiyem yerel gözlükçülerden almanız holdingleşen primatlardan değil.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

3440 Görüntülenme5 Takipçi2 Yanıt