Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bilgisayar Öğretmenliği bölümünde okuyan biri nasıl bilgisayar mühendisi olabilir?

Birkaç yerde bilgisayar öğretmenliği okunulan okulda sınavlara girerek 1 yıl daha okumak şartıyla mühendis olunabildiğini, bazı yerlerde de yüksek lisans yaparak mühendis olunabildiğini duymuştun ama ikisi hakkında da kesin bir kaynak bulamadım.Düzenle
YÖK'un öyle bir çalışması yok. Yalnız şuan bilgisayar öğretmenliği eğitimi veren teknik eğitim fakülteleri kaldırılıyor; onun yerine Teknoloji Fakülteleri kuruluyor ve bu fakültelerde okuyan teknoloji mühendisi olacaklar. Sonuç olarak ne olacağı belli olmayan bir sistemin içindeyiz. Yakın geçmişte Elektrik Elektronik mühendislerinin okulu bitirdikten sonra belli dersleri almaları koşuluyla elektrik mühendisi olabilir maddesi geçerlilik kazandı. Bilgisayar öğretmenleri için de böyle bir değişiklik ilerde olabilir .
  • Paylaş
Hadi bilgisayar öğretmenliğinden mühendisliğe geçiş bir yere kadar da çizim öğretmenlerini inşaat mühendisi yapıyorlar. Hani bilgisayar çalışır, çalışmaz ama öldürmez yalnız o bilgisayarları içine koyduğunuz bina çökünce içindeki bilgisayarlar ve operatörleri muhtemelen ölürler.
  • Paylaş
Olamıyor malesef branşlarımız farklı..
  • Paylaş
Teknoloji fakültesine geçiş yapar diye biliyorum, bir de üniversiteyi bitirdikten sonra benim bir arkadaşın girdiği mühendisliğe geçiş sınavı vardı ona girebilir.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1494 Görüntülenme9 Takipçi4 Yanıt