Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bilgisayar oyunlarının çocukların gelişimine etkisi nasıldır?

arsiv.ntvmsnbc.com/news/459132.asp Ntv nin arşivinde çok yararlı olacak bir yazı buldum. İşe yarayabilir.
  • Paylaş
Günlük 2 saate kadar bilgisayar oyunu oynamak zekayı güçlendiriyor. Hollandalı bilim adamlarının uzun yıllar boyunca binlerce denek üzerinde yaptığı araştırmaların sonucu bu şekilde.

digitaljournal.com/article/291085

  • Paylaş

kesinlikle yabancı dilde gelişme kaydediliyor. özellikle strateji/animasyon tarzındaki bilgisayar oyunlarının yoğun dil içeriği çocuklara bilmedikleri sözcükleri, anlamadıkları cümleleri, kalıpları bir şekilde öğrenme ihtiyacı hissettiriyor. kendimden örnek vereyim, ilkokulda "simcity" oynarken ingilizce-türkçe sözlüğümü masamdan eksik etmezdim.

  • Paylaş
Boşanma sonrası oğlum hafta sonları bende kalmaya başladığında kullandığım iPad gerçekten işe yaradı diyebilirim. Çocuğumun yaş aralığına uygun oyunlar fazlasıyla var ve bu oyunlar sayesinde oğlumun renkleri öğrenmesinde, İngilizce algısında ve sayılarla olan ilişkisinde hızlı gelişme kaydettiğimizi ben değil, öğretmeni bizzat söylemekte.

Özellikle Dr. Panda ve Toca Boca markalı oyunlar 3 yaş ve üstü için oldukça faydalılar.
  • Paylaş
2

Eski Inploider, Allah bağışlasın. Siz bir baba olarak çocuğunuzu mutlaka kağıtla, kalemle barıştırın. Kağıt kalemle barışık çocuklar yetişsin. Tablete çok alıştırmayın

Hakan Özerdem, Tavsiyenizin doğruluğu tartışılmaz. Zaten paşamın odasında kara tahtası, boyama kitapları ve el boyaları her daim bulunmakta. :)

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

829 Görüntülenme8 Takipçi4 Yanıt