Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bilgisayar programcılığı bitirme projesi olarak ne yapabilirim?

Arkadaşlar Isparta SDÜ de Bilgisayar Programcılığı okuyorum ve bu dönem bir bitirme projesi hazırlayıp bölüm hocama sunmam gerekiyor nasıl bir şey yapabilirim neyle yapabilirim diye hiç bir fikrim yok, bu konuda yardımcı olabilecek birileri var mıdır.?Düzenle
Eğer proje bittiğinde hiç kimse tarafından kullanılmayacaksa, hiç kendini yorma, internetten indir bir şeyler gitsin... Bende senin okuduğun okullardan birinde okudum. Hatta bütün sınıfın projelerini hocayla birlikte inceledim. İçinden mp3 'de çıktı need for speed 'te ama hepsi o veya bu şekilde o okuldan mezun oldular. Ya bilimsel bir şeyler yapmaya çalış, çalışmasa da en azından kendine ve dünyaya bir şeyler katmış olursun, ya hiç olmayan bir şey yap, ya da var olan bir şeyin en iyisini yap.
  • Paylaş
Bir muhasebe programı olabilir gerçi piyasa da çok var. kullanılan analizler ve hesaplamalar araştırılmalı Kullanıcının işini mümkün olduğunca kolaylaştıran bir program yazabilirsin. İstediğin bir programlama dili kullanabilirsin.
  • Paylaş
Stok kontrol programı
  • Paylaş
Bir sosyal ağ yapabilirsin ben bir dedikodu sistemi yapmıştım ya da mobil oyun yapabilirsin bence yapacağın sistemi ilerleyen zamanda senin de kullanacağın sana da para kazandıracak bir proje yapmalısın.. .
  • Paylaş
Oyun, kopya sosyal ağlar gibi herkes tarafından kullanılabilen uygulamalar yerine, şöyle afilli bir finans uygulaması yap bence. Hem biz de kullanırız.
  • Paylaş
Kinect sensörünü kullanarak bir şeyler yapabilirsin bence
  • Paylaş
inploid.com/t/bilgisayar-programciligi-...

Biliyorum, bu şekilde cevap vermek hiç hoş değil. :)
  • Paylaş
Benim tavsiyem android ile uğraşıyorsan, android oyun yap. Dünya üzerinde en büyük pazar payına sahiptir. Özellikle ülkemizde artık elinde akıllı telefonu olmayan sayısı oldukça azdır sanırım ve bunların çoğu da android. İyi bir oyun fikriyle, bence hem para kazanabilir, hem kendine iş imkanı sağlamış, hem de okulu bitirmiş olursun :) Unity gibi programlar kullanarak android oyun geliştirebilirsin. Kararını verdikten sonra zaten araştırdığın zaman yardımcı olabilecek birçok kaynak bulabilirsin. Başarılar, kolay gelsin :)
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

376 Görüntülenme11 Takipçi8 Yanıt