Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bilgisayar programcılığı bölümü için nasıl bir bitirme projesi hazırlayabilirim?

Eğer çok kısıtlı bir zamanın yoksa zamanın genişse bu konuyu kendine bir fırsata dönüştürebilirsin. Çevrende çözülmeye ihtiyacı olan sorunları keşfetmen ve onların çözümü için digital projeler üretmen değerli olacaktır. Bu yüzden problemlere odaklanmalısın. Mezuniyet sonrası kullanabileceğin referansın olabilir hatta kendi girşim projen olabilir. Bu yüzden bakış açını önce gözden geçir. Yalnızca bitirme projesini ne olursa olsun geçeyim diye düşünüyorsan online kitap, film siparişi verebileceğin bir internet sitesi klasik bir çözüm olabilir. Mezuniyet sonrası değerli bir referansım olsun diye düşünürsen basit oyunlar hazırlayabilirsin. Hem eğlenceli hem öğretici olur senin için ve şu an sektörde oyun programcılığı değerli bir konu. Bunun dışında çevrendeki problemlere odaklanmanı tavsiye ediyorum. Bu algılarını farklı bir yöne çevirecek ve problemlerden proje geliştirme keyfini ve girişimciliği sana tattıracaktır.
  • Paylaş
5

Hamide Aydoğdu, Kısıtlı bi zmanım var ve ne çok basit ne de çok zor bir proje arıyoum. çoğu arkadaşım otomasyon yada eğitim yazılımı yapmaya karar verdi. Ne yapacağım konusunda kararsızım, daha doğrusu neyi nasıl yapacağımı pek bilmiyorum .

Ahmet Çapar, Neyi nasıl yapacağını bitirme projesi sırasında öğrenirsin zaten. Araştırmaktan vazgeçmeyeceksin. Ama neyi araştıracağını bilmen için önce kendine bir problem belirlemen lazım.

Hamide Aydoğdu, Evet sonunda yapacağım prıjeyi buldum. Eğitim yazılımı :) trafik kuralları ve işaretleri eğitimi ek olaraktakta oyun ve kullanıcıyla etkileşim . Bunu ya Flash ile yapacaqım yda diğer programlarla .

Eski Inploider, Karar vermen güzel :) Hangi teknolojide bilgin varsa onunla ilerlemeye çalış. Projeye bir an evvel başla ve takıldığın her noktada araştırma yap ve mutlaka forumlara kayıt aç soru sor. Proje üzerinde çalıştıkça ihtiyaçların ve eksiklerin ortaya çıkar. Kolay gelsin :)

Hamide Aydoğdu, Çok teşekkür ederim :)

Gerçek hayata uygun kurumsal bir proje hazırla derim, bunun için gerçek bir firmaya giderek günlük ve aylık nelere ihtiyaçları olduklarını öğrenmen lazım.
  • Paylaş
Ne yaparsın bilmem ama mobil uygulamaya yönelik birşey yap. Sektör mobile kaydığı için güzel bir proje iş bulma konusunda güzel bir referans olacaktır
  • Paylaş
inploid.com/t/bilgisayar-programciligi-... sorusundaki yanıtları inceleyebilirsiniz.
  • Paylaş
1

Hamide Aydoğdu, Teşekkür ederim dha önceden inceledim .

Code 
 #include < iostream> 

using namespace std; 

class forum
{
 public : 
 forum(string n, string sn) 
 {
 cout < < " Bir : " + n + " \nIki : " +sn; 
 }
}; 

int main() 
{
 cout < < " Merhaba Dunya! " < < endl; 

 forum(" İhtiyaçlar" , " Çözümler" ) ; 

 return 0; 
}

  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

791 Görüntülenme8 Takipçi5 Yanıt