Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bilgisayar Programcılığı bölümündeyim ve ders olarak Java ve C# görüyoruz. ilk dönemler olduğu için biraz gevşek bıraktım dersleri, ve kafa şimdi dank etti programlamaya giriş yapmak istedim. Haftaya Java, ondan sonraki hafta C# vizesi var. Çalışmaya hangi dilden başlamalıyım?

Haftaya Java sınavı var,ondan sonraki hafta C# sınavı var(Vize). Sizce hangi dilden başlamalıyım,sınavlara da çalışmak istiyorum bi giriş'de yapmak istiyorum. İlk defa bu kadar kararsız ve ne yapacağımı bilmediğim bi durumlar karşı karşıyayım. Şimdi 1 hafta Java çalışırsam C#'dan kalabilirim. zaten Vize konuları 4 yada 5 slaytlardan oluşuyor. SİZCE NE YAPMALIYIM ???Düzenle
C#'ın etkilendiği diller arasında java da var. İlk hafta java sınavınız varsa javaya çalışmanız daha mantıklı. Javada ve ya c# ta ileri düzey konulara girilmeyecekse değiskenlerden tutun sınıf tanımlamalarına kadar birbirine çok benzerler. Çok az bir farklılık vardır. Örenek vermek gerekirse javada foreach dögüsü yoktur onun yerine for döngüsünü parametrelerini değiştirsiniz ama c# ta vardır. Java ve c# etkilendiği dillerin arasındada C vardır. Kısacası her hangi birine çalıştığınızda diğerine adapte olmanız çok zor olmaz.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

98 Görüntülenme2 Takipçi1 Yanıt