Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bilgisayar programcılığı okuyorum ve bir bitirme projesi yapıp bölüm hocama sunmam gerek. Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz?

Eğer sadece kâğıt üzerinde bir proje olmayacak ise...
Kütüphanede ki kitapların kaydını tutan bir program önerebilirim. Eğer okulun kütüphane kayıtlarının tutulduğu bir program yoksa, hocanıza "Hatta beğenirseniz ve kabul ederseniz bunu okulun kütüphanesine kurmak isterim. " tarzında bir teklifte bulunarak işe yarar bir program olacağını da hissettirmiş olursunuz. Bu şekilde kolay bir uygulamayla projenizi tamamlamış olursunuz. Eğer gerçekten kullanılırsa da size +mutluluk, gurur ve birazda hava olarak dönebilir. :) Tabi bug lara birazda görünüme özen göstermeniz gerekir.
  • Paylaş
Bitirme projelerinin okulunuzda aldığınız dersler ile örtüşen ve üzerine sizin de bir şeyler katabileceğiniz formatta belirlenmesi ve uygulanması beklenir. Bu projeyi yaptım çünkü okulda bunları öğrendim ve artık biri bana anlatmasa da üzerine yeni şeyler koyabiliyorum demek önemlidir. İlgi alanınızı ve aldığınız dersleri bilmeden konu başlığı vermek çok zor. Fakat hastane, kütüphane otomasyonu, e- ticaret sitesi gibi her sene okullarda defalarca yapılan ya da yaptırtılan, günümüzde hiç anlamı kalmamış projelerden sıyrılmak size de iş hayatı için vizyon katacaktır.

Örneğin; Arduino, elektroniğe ilginiz varsa ilginizi çekecek ve sınırı hayal dünyanızla belirlenecek bir başlık. Yanı sıra bulut teknolojisi üzerinde bir şeyler yapmak, okul öncesi çocuklarına matematik, bilgisayar vb. öğretebilecek bir uygulama geliştirmek, engelli çocuklara yönelik herhangi bir konu hakkında eğitim uygulaması geliştirmek emeğinize değecek başlıklardır.
  • Paylaş
Ne biliyorsunuz ve ne kadar zamanınız var? Bunları bilmeden tavsiyede bulunmak çok zor.
  • Paylaş
Biraz Arduino bilgin varsa mekan için güvenlik sistemi yapabilirsin birkaç led hoparlor ardunu kablolar hareket sensörü filan sen tma olarak hangi dallarda iyisin onu bi söyle
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

193 Görüntülenme5 Takipçi4 Yanıt

Konu Başlıkları