Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bilgisayar programcılığında okuyorum. Kariyere başlamadan önce nasıl bir yol izlemeliyim. Kendimi nasıl geliştirmeliyim?

İkinci öğreteim öğrencisiyim bu yüzden çok boş zamanım var. Bende düşündümki C# ta kendimi geliştireyim. Web, veritabanı vb. konularda uzmanlaşmak istemiyorum bede bu konulara sınıfı geçecek kadar çalışayım ama C# a daha fazla zaman ayırayım.Acaba doğrumu düşündüm bilmiyorum.Uzman görüşlere ihtiyacım var.Düzenle
Hangi alanda uğraşacağına karar verip ufak tefek örnekler yap ve daha sonra ufak projeler yapmaya çalış zamanla kendini geliştireceksin boş zamanlarında yazılımla uğraşan bir şirkette çalış ve oradakilerin yardımını iste kendini geliştir... İngilizcen yoksa hemen öğrenmeye bak sana çok büyük katkısı olacaktır.
  • Paylaş
Bence öncelikle her şey de olduğu gibi öncelikle bunu çok isteyip istemediğini kendine sormalısın. Daha sonrasında algoritma kısmını iyi kavramalısın. Hatta günlük yaşantının bir parçası haline getirirsen öğrenmen daha kolay olur (İngilizce öğrenirken sevdiğim ingilizce şarkıları anlayabilmek için başına oturup şarkı sözlerini türkçeye çeviriyordum) . İngilizcen birkere iyi olmalı. Bu aşamalardan sonra ingilizce ebook lar yardımıyla kendini geliştirmek en mantıklısı olacaktır. Çünkü ben Türkiye'de programlamaya ait özgün bir kaynağa rastlayamadım daha maalesef hatta türkçe programlama kitaplarını işe yaramaz görüyorum açıkçası.

Sonrasında kendine parça parça ufak programlar yazabilirsin. Ve kendini bu şekilde geliştirmek iyi olacaktır açıkçası. Ve profesyonel ortama atılmadan önce kendi başına büyük olmasada orta şekerli bir proje geliştir yap ve bunu cv ine koy. Zaten düzgün yazılımcı arayan biryer öncelikle buna bakar.

Bir de mesleğini sev :)
  • Paylaş
Algoritma, ingilizce ve en önemlisi istekli olursan kendini geliştirebilirsin
  • Paylaş
Ben uzman değilim, Bilgisayar programcılığı önlisans diplomamı geçtiğimiz dönem alıdım. Fakat uzman arkadaşların söylediklerine aynen katılıyorum. En önemli ayrıntı bence işini sevmek. Çünki işe başladığın zaman yoğun baskı üzerinde kalıyorsun ve bu programlamadan sıkılmana sebep olabilir. Fakat "Ben işimi seviyorum. Baskı mı? Vız gelir tırt gider. " Düşüncesiyle kendini birçok programcıdan yükseklere taşıyabilirsin. Eğer bir işte çalışmak ve baskıdan mümkün olduğunca uzak kalmak istersen şimdiden deneme için yapacağın projelerde gözüne en zor gelen yolları kullanmanı öneririm. İşinde başarılar dilerim.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

624 Görüntülenme5 Takipçi4 Yanıt