Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bilgisayarı ilk defa nerede gördünüz?

87 de Amstrad ve Commodore bilgisayarlarda Gw-Basic dersleri ile ilk tanışma.İnternetle tanışma ise DOS üzerinden 92-93 lerde Ankara'da Bilkent ve ODTÜ aracılığıyla bir nevi test yayınları ya da server ları sayesinde, tam olarak nasıl olduğunu hatırlamıyorum.Uzun DOS komutları ile Bilkent server dan çıkardık önceden kağıtlara yazılmış uzun uzun bol slatch lı komutlarla nete.Windows 3.1 ile tanışma ise, yine 93-94 lerde. İlk başlarda Win 3.1 in ne olduğunu kavramak uzun sürmüştü, onu bir program filan zannetmiştik, zira DOS la bilgisayarı başlatır, win.exe yazıp ENTER a basınca, normal Word gibi çalışırdı. Sonra da Win95 çıktı zaten.
  • Paylaş
Bilgisayar ülkemize ilk defa 1960 yılında Karayolları Umum müdürlüğü için getirilmiştir. Ev kullanımına geçiş ise 1980'leri bulmuştur. Ben ilk defa akraba ziyaretinde görmüştüm. Yanlış hatırlamıyorsam Toshiba'nın siyah kasa bir modeliydi.
  • Paylaş
Yeni tanıştığım arkadaşımın evinde gördüm (tabi o zamanlar kısa şort giyiyordum :)) biraz geç tanışmışım hali ile taşınıcaklardı 1 hafta sonra tabi hali ile onuda söküp toplamışlar belki açılsaydı bu kadar merak edip bu işe başlamıcaktım :)
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

325 Görüntülenme5 Takipçi3 Yanıt

Konu Başlıkları