Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bilgisayarıma Ubuntu 12.04 LTS kurdum ve Windows 7 ile birikte kullanıyorum. Ubuntuda oturum açtığım zaman ses çıkmıyor hiçbir şekilde, bunun nedeni ne olabilir?

Windows'ta hiçbir sorun yok, Ubuntuda oturum açtığım zaman ses çıkmıyor hiçbir şekilde.Düzenle
Aynı sorunu yaşamış biri olarak şunu söyleyebilirim yaşadığınız sorun genel olarak Casper, Dell, HP marka laptoplarda oluşuyor. Nedeni ise uyumsuzluk çözümü de henüz yok. Ubuntu halen çok eksik yönleri olan bir işletim sistemi, bu sorunun çözülmesini ben de dört gözle bekliyorum, farklı bir kulaklık hoparlör kullanırsanız sorun düzelecektir, geçici çözüm budur. Uzman bir arkadasimi yonlendirdim size kalici bir cozum verecektir
  • Paylaş
Ubuntu ubdate denediniz mi?

sudo apt-get update

Birçok sorunu update ile düzeltmiştim,,
  • Paylaş
1

İsmet Acar, Teşekkürler ilgilendiğiniz için. Sorunu hallettim ses çıkış seçeneklerini değiştirmişim yanlışlıkla onları düzeltince oldu. Dediğiniz yöntemi de herhangi başka bir problemle karşılaştığım zaman kullanırım. Tekrar teşekkürler.

Ubuntu bazen otomatik driver işlemlerini gerçekleştirmiyor. Laptop ise resmi sitesindeki ses sürücelerinde linux versiyonu büyük ihtimal vardır. Masaüstü için ise aynı olay ses kartının internet sitesinde büyük ihtimal mevcuttur.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1258 Görüntülenme6 Takipçi4 Yanıt