Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bilgisayarımda "ProgramFileas" diye bir dosya var birde "ProgramFiles" diye bir dosya var ilk söylediğim dosyaya girince winlogoon.exe , deleter.exe diye dosyalar var. Taratınca virüs olarak tanımlanıyor ayrıca bilgisayarım kendi kendine dosya kopyalıyor ne yapabilirim?

Kaspersky virüs programı ile c partition ı komple taratın muhtemel başka dizinlere de dosya yazmıştır.
  • Paylaş
kaspersky.com/pure-free-trial adresinden kaspersky 'ın pure 3.0 ürününü 30 günlük trail versiyonunu indirin. Bilgisayarınıza kurduktan sonra, açılan pencereden veritabanını güncelleyin ve son olarak bilgisayarınızı tarattırın. Tarama işlemi bittikden sonra büyük olasılıkla sorununuz düzelecektir.
  • Paylaş
Size bir adet combofix yaziyorum. 10 dk da koklerini kibrit suyu doker, bilgisayarinizin hicbir seyi kalmaz.
  • Paylaş
Çak formatı gitsin... .
  • Paylaş
ilk belirttiğiniz "ProgramFileas" dosyasını silin ve bilgisayarınızı tamamen antivirüs yardımı ile taratın ve virüs olarak bulduklarını silmesini sağlayın
  • Paylaş
Ücretli bir antivirüs programı kullanma taraftarı değilim. Microsoft essentials işimi oldukça görmekte. Kritik durumlarda Combofix yazılımı hertürlü zararlıyı sistemden uzaklaştırıyor zaten. Ayrıca fırsat buldukça Geri dönüşüm noktası oluşturmakta yada sistemin yedeğini almakta fayda var.
  • Paylaş
Yine her zaman yazdığımı yazacağım, virüs programlarını unut, adam olsalar zaten virüs girmezdi. Format da uzun süren bir iş olduğu için önce bir sistem geri yükleme yap, 5 dakikanı alır. (Başlat'a tıkla "sistem geri yükleme" yaz, "Enter", açılan pencereden alttaki "Farklı bir geri yükleme noktası seç"i seç, "İleri" virüsün tarihini bilmiyorsan "Diğer geri yükleme noktalarını göster" çentiğini çak. Eski noktalardan birini seç "İleri" ve "Son".) Bu işlem sonucunda o klasör hala oradaysa Formatı çakacan, başka çare yok... .
  • Paylaş
Kolay... Öncelikle bu exeleri sil. Silinmiyorsa çalışıyor demektir, görev yöneticisinden bu uygulamayı sonlandır. kapatamadysan eğer Win+r yap ve msconfig yaz, başlangıçtan bu uygulamayı kaldır, pc'yi resetle. Sonra bu uygulamayı yeniden silmeye çalış. Ardından virüs C sürücüsündeyse oraya gir, yukarıdaki arama çubuğuna *.exe yaz. Bütün uygulamalar listelenir. Boyuta göre sıralat onu, virüs olan exe'ler zaten aynı boyda olacaktır(kolay bulabilmen için böyle bi yöntemi dene) . Virüsleri topluca silip kurtulabilirsin
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR