Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bilgisayarımda ses kaydı yaparken donanım sesi de karışıyor bunu azaltabilir miyiz ?

Ses kaydını ister dahili ister harici bir mikrofon ile yapayım fandan gelen sesi çok ciddi bi şekilde alıyo malesef. Kendi sesime arkada kötü bir fon oluyor ve kendi sesimin önüne geçiyor. Kullandığım yazılım Jing. Sesli ekran görüntüsü alıyorumDüzenle
  • En iyi çözüm uzun bir monitör kablosu ile bağlanmış bir monitör ve bilgisayarın başka bir odada durması, fare ve klavye de ya uzun menzilli kablosuz olmalı ya da uzatma kablolarıyla kullanılacaklardır.
  • İkinci çözüm çözüm için desktop kullanmalısınız... İçine yalıtım olan kalın aluminyum kasalar var, onlar donanımın sesini azaltabiliyor. (O kasalardan her gidişimde bakıyorum ama büyük bilgisayar marketlerinde Türkiye'de hiç görmedim)
  • ebay.de/itm/xigmatek-asgard-miditower-bl...
  • ebay.de/itm/leiser-multimedia-pc-i5-4x-3... gibi...
  • Üçüncü çözüm, en önermeyeceğim olacaktır ama yapılan kaydın noise reduction sanal aletiyle temizlenmesi. Bunun da aslında kalitelisini kullanmalısınız Cubase veya Cool Edit gibi programlardaki aletlerden biriyle kaydın başındaki sessiz kısımdaki fan sesini örnekleyip sadece o sesi sildirmelisiniz.
On board ses kullanıyorsanız kayıtta ne yazık ki her zaman bir makine gürültüsü oluyor. Ya extern ya da PCI bir ses kartı gerekir.
Mikrofon olarak da kardioit kondansatör kullanırsanız hem mikrofonun algı alanını bir miktar yönlendirebilirsiniz hem de kuvvetli sesin (sizin sesiniz) kayıtta fan sesine göre daha baskın çıkmasını sağlarsınız.. Yine de en iyisi bilgisayarın kayıt yapılan odada durmaması.
  • Paylaş
2

Eski Inploider, Çok uzun kablosu olan harici bir mikrofonum var. Buna rağmen ses kaydını kötü yapıyordum. Sonra şunu denedim. Hem harici hem dahili mikrofon ile iki ses kaydı yaptım ikisi de benzerdi. Sonra şunu anladım uzun kablosu olan harici mikrofonum Off durumundayış :)) On yapınca düzgün bi kayıt gerçekleştirdim :))

Şaman, Geçmiş olsun o zaman C: