Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bilgisayarımı başka bilgisayarlar için modem olarak kullanmam mümkün mü?

Evet, mümkün. Tabii ağ kartınız bunu destekliyorsa. Bu konuda pek çok yazılım var ama çoğu işe yaramıyor. Benim geçende kullandığım güzel bir yazılım var. İki üç tıkla sanal ağ oluşturuyorsunuz: Connectify Hotspot

Bu program bilgisayarınızın kullandığı bağlantıyı bilgisayarınızda ayrı bir ağ kurarak bilgisayaranıza modem işlevi görüyor. Böylece diğer cihazlar sizin bilgisayarınız üzerinden internete bağlanabiliyor.

Programı kurup başlatıyorsunuz. Ekranın sağ altında beliren pencereden ağ ismi ve şifresi belirledikten sonra başlat butonuna tıkladığınızda bilgisayarınız bir modem gibi sinyal yaymaya başlıyor. Böylece diğer cihazlar sizin sinyallerinizden yararlanabiliyor.
  • Paylaş
Getirebilirsiniz. Wi-Fi Hot Spot deniyor bu özelliğe/duruma. Bilgisayarınız ile bunu yapabileceğiniz gibi hazır programlarla da yapabilirsiniz. Bazı programlar:virtualrouter'ı tavsiye ederim.
  • Paylaş
Bu sorunun cevabını bilmiyorum açıkcası fakat intele ait wifiye sahip leptop yada pc lerde kücük bir program yardımı ile verici konumuna getirildiğini duymuştum.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

498 Görüntülenme4 Takipçi3 Yanıt