Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bilgisayarımızda çalıştırılan herhangi bir programın kaç saat çalıştığını hesaplayan bir program var mıdır?

Bilgisayarımda hangi programları kaç saat kullandığımı hesaplayacak bir program varmıdır ben googlede bir çok şey denedim ama bulamadım yardımcı olursanız sevinirim.Düzenle

Soru ilginç bir soru olmuş bence. Bunun bir ihtiyaç olarak ortaya çıkmış olması üzerine sorulmuş ise "neden böyle bir ölçümlemeye ihtiyaç duyar insan?" diye düşündürüyor. Ben araştırana kadar böyle bir ihtiyacın önemsiz olacağını düşünmüştüm ilk aşamada. Ancak, gerçekler öyle değilmiş.


Şöyle bir ürün buldum: scalable.com/products/survey

Sloganı ise şu; "Ölçemediğiniz hiç bir şeyi yönetemezsiniz".


Ürünün işlevine gelince, kendi tanımlarıyla "İhtiyacınız olmayan yazılıma para ödemeyin" diyorlar. Ürün, bir ya da birden fazla makinede hangi yazılımların hangi sürelerle kullanıldığını ölçüyor ve size çok ayrıntılı bir rapor çıkarıyor. Böylelikle makinelerde, bu bir şirketin çalışanları olabilir, hangi yazılımlara ödediğiniz lisansın gereksiz olduğunuz ortaya çıkarıyor. Gerçekten de, kullanmadığınız ürüne neden para ödeyesiniz.


Soruda bahsedilen şey kişisel kullanım için miydi bilemiyorum ama bu ürün bahsedilen işi yerine getiriyor sanırım.


Ayrıca incelemenizi öneririm, şöyle de bir şey var:

microsoft.com/en-us/server-cloud/system-center/configuration-manager-2012.aspx

ve bazı özellikleri içinde aynı işi gördüğü yazıyor:

technet.microsoft.com/en-us/library/bb694145.aspx

  • Paylaş

Bu linkte de bir work time monitör var, şirket, profesyonel ve ev tipi kullanıcılar için 3 ayrı seçeneği var, umarım işinize yarar:

nestersoft.com/worktime/

  • Paylaş
2

Hakan Köse, Bu daha iyiymiş :)

Hakan, Ciddi mi :) hala ne işe yarar bilemiyorum ama :) Ben hala hdd de yer varsa fazla program göz çıkarmaz, yerin yoksa gözünün yaşına bakma diyen eski kafalı bir kullanıcıyım :)

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1247 Görüntülenme5 Takipçi3 Yanıt