Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bilgisayarın şarjının daha uzun gitmesi için ne yapılmalıdır?

Bilgisayarın şarjının uzun gitmesi için birçok önlem alınabilir. İlk olarak parlaklığı daha az seviyede tutmalıyız ve bilgisayarın kendi tasarruf modunda çalışmasına izin vermeliyiz. Bunun yanında arkaplanda programları açık tutmamak gerekir. Çünkü arkaplanda kalan ve kullanmadığımız programlar, şarjın bitmesini hızlandıracaklardır. Hareketli temaları kullanmamak da pil ömrünü uzatacaktır. Müzik dinlerken veya film izlerken kulaklık kullanmak da şarjı daha az götürecektir. Ayrıca bilgisayar, şarja sürekli takılı kalmamalıdır. Zira bu pilin ömrünü kısaltacak ve şarj daha hızlı gitmeye, bir zaman sonra ise bataryada hiç kalmamaya başlayacaktır. Şarj konusunda sıkıntısı olanlara bütçeleri de uymak kaydıyla apple marka bilgisayarları öneriyorum. Zira bu bilgisayarda kullanılan pil teknolojisi kullanılan pillerin çok üstündedir ve genelinde 4 adet pil olmaktadır. Şarjınız da bu sayede 4-5 saate kadar gidebilmektedir.
  • Paylaş
Haftada bir iki kere bilgisayarı prizinden çıkarıp şarjın tamamen boşalmasını sağlayın ve tekrar şarj edin. Sürekli prize bağlı çalışmayın.
  • Paylaş
Arka planda çalışan programları kapatarak enerji tasarrufu yapabillir ve pili yıl içinde 100 kere dolduruyorsan 80 ne indirip dayanıklılığını artırabilirsin...
  • Paylaş
Kullanmazsan az gider hatta hiç gitmeyede bilir :))
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

922 Görüntülenme6 Takipçi4 Yanıt

Konu Başlıkları