Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bilgisayarınızda hangi oyunları oynuyorsunuz? En çok ne tür oyunlar oynuyorsunuz?

Ben şahsen uzun bir süredir oyun oynamıyorum ama oynadığım dönemde PES (Pro Evolution Soccer) veya FIFA oynuyordum. Bunlar dışında çok eskiden bir dönem (eskiler bilir) efsane Street Fighter oynardım. Ayrıca eskilerin efsane oyunlarından biri de Samurai Shodown'dur ama onu da pek kimse bilmez : )

Güncelleme:
İyi oynayan birinin strateji oyunu veya Half Life tarzı oyununu izlemek inanılmaz zevklidir ayrıca :)
 • Paylaş
6

İlginc Adam, Ben biliyorum Samurai Shodown oyununu :)) favorim "Ukyo" ve "Sogetsu" :) Sonra K.O.F. çıktı ona dadandık :D

Hakan Köse, Abi benim favorim Haohmaru idi, hep onu seçerdim :)

google.com/search?q=samurai+shodown+haoh...

Hakan Köse, Bir tur geçiym mi yerine :)

İlginc Adam, Yanlış hatırlamıyorsam Emalatörü ağ üzerinden kurarak uzak bağlantı ile karşılıklı oynanıyordu bu oyun, tabi onun için sağlam ROM partı bulmak gerek :)

Öyle derdik evet :) bir tur geçiyim mi? :))

Hakan Köse, Ya benim zamanımda ne emülatör nede ROM falan vardı :) Biz bildiğin atari salonuna gider oynardık :)

Sonradan yıllar sonra PC'ler ve internet ile ROM üzerinden falan oynamıştım bir ara :)

İlginc Adam, :) bende çok gittim ama PC çıkınca eve kapandım iyi oldu aslında...

Eskiden oynardım artık malesef oynayamıyorum : ) . FPS (First Person Shooter) tarzı oyunların bir çoğunu oynadım. En sevdiklerim:
 • Call Of Duty Serisi
 • Crysis Serisi
 • Wolverine
 • Matrix
 • Sniper Ellite
 • Final Fantasy
 • Paylaş
Şimdiki bilgisayarıma bir senedir sahibim henüz hiçbir oyun kurmadım (sevmediğimden değil, vakitsizlikten). Oynadığım zamanlarda PES, F1 ve Need for Speed oynuyordum.
 • Paylaş
Sanırım hayatımda en çok oynadığım oyun The Sims serisidir (Simsler ek paketleriyle güzel sadece ana paket başta eğlenceli gelse de sonra çabuk bıktırıyor) ancak normalde simülasyon oyunlarından nefret etmem durumu çok ilginç yapıyor : DO oyunlara ne deniyor bilmiyorum ama belli bir karakter olup görev yapılan oyunları daha çok seviyorum bkz: GTA'ler , Remember Me, Tomb Raider'lar, Watch Dogs, Freedom Fighters, BloodRayne (son iki oyun oynadığım ilk oyunlar çok nostajik : D)
Arada strateji güzel oluyor: Age of Mythology Titans Expansion, bir şey daha vardı adını unuttum google dan bulamadım : D köy olarak başlayıp çağ atlamalı yine son çağda uçaklar uçak savarlar bir de atom bombası gibi bayağı etkili bir bomba falan vardı
Bir de arada sıkıldığımda oynamalık kısa random oyunlar da fena değil: Guitar Hero Legends of Rock, Icy Tower, Hamsterball
Online olarak da L4D2
 • Paylaş
Bilgisayar oyunu oynamıyorum. Sebebi ise çoğu oyun Windows destekli. Bu da sizi bir işletim sistemine bağlı kılıyor. Linux'un güzelliklerinden mahrum bırakıyor. =) Derseniz ki oyun için windows kurulabilir. Bende derim kurulabilir. =)

Yine ben de çevreden dolayı oynadım tabii oyun. PES, Call of Duty, arkadaş ortamı olunca Counter Strike =)
 • Paylaş
2

Hakan Köse, Emülatörler var bunun için, yanlış anımsamıyorsam emülatörler ile geçici bir süre Windows(muş) gibi yapıp oynayabiliyorsun ama nasıl olur bilemiyorum :)

İsmet Acar, Biliyorum bir süre onları da denedim ama Windows'taki oyun tadını vermiyor. Kaldı ki sanal makine ile linux üzerinde windows çalıştırarak da oyun oynanabilir. Benim ki oyun firmalarına karşı kişisel protesto. =) Neden sadece windows. Sponsorluk, reklam, anlaşma vs belki ama hepsi mi, bütün firmalar mı =)

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

511 Görüntülenme9 Takipçi5 Yanıt