Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bilim adamları neden kuş gribinin (H5N1) yeni bir türünü geliştirdi?

Hollandalı bilim adamları kuş gribi virüsünün genetiği ile oynayarak kuş gribinden 5 kat daha ölümcül bir virüs ürettiler. Bu virüsü de katliam virüsü olarak adlandırdılar. Aşısını üretip üretmedikleri bilinmiyor. Bu konuda da bir açıklamada bulunmadılar fakat üretmelerinin muhtemel sebebi biyolojik silah olarak kullanmak yada elimizde gizli silahlar var diye göz dağı vermek olmalı.

  • Paylaş
H5N1 virüsü bilim adamlarınca üretilmemiştir. Virüsler ortama uyum sağlayarak mutasyona uğrarlar yani evrimleşirler ya da yaradılışçılar için Allah onları öyle değiştirir. Tekrar tekrar gelirler. Bu virüs kuş gribi virüsünün evrim geçirmiş halidir ve asıl kuş gribi diye adlnadırılmış HPAI'den çok daha hafif bir grip yapar. Bu virüslerin hepsine bir hayvan ismi verilmemesinin sebebi her sene yeni bir hayvan ismi virüse verildiğinde dünyadaki genel bilinen hayvan isimlerinin hemen tükenecek olması, günün birinde ornitorenk ya da komodo ejderi virüsü gibi iyice saçma isimler verilmesi zorunlu olacağıdır. Orhan Cahit Akyıldız (@orhnakyldz) Bu, biyolojik silah olsun diye bir de üstelik Hollanda'lı bilim adamları ürettiler savını lütfen destekleyin, bana bu tamamen komplo teorisi gibi geldi.
  • Paylaş
Artık savaşların topla tüfekle yapılacağını düşünmüyorsunuzdur heralde. Biyolojik saldırılar için olduğunu düşünüyorum ben.
  • Paylaş