Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bilim İnsanlarına göre insanlık yeryüzünde 3 milyon yıldır var. Peki büyük buluşlar teknoloji bilim ahlak niçin son 2 bin yılda büyük bir patlamayla hızla gelişmiştir. Bunun indirilen 4 büyük kitapla ilgisi var mıdır?

Yoktur çünkü kitap falan indirilmemiştir.
Sorunların en çok olduğu yerlerde çözüm arayışları başlar .
Kitaplar bunlara bir örnek olabilir.
Bilim 2bin yıl içerisinde din sayesinde değil dine rağmen ilerlemiştir.
Bilim adamlarının büyük ölçüde rönesansla birlikte dini hegomonyadan kurtulmaları sayesinde bilim ilerlemiştir.
Telmel olarak en büyük sıçramalar 200yıl içerisinde olmuştur.
Bu iki yüz yılda tanrıya şükür hiç bir yeni kitap inmemiştir :)
  • Paylaş
7

Adem Şahin, peki 2 bin yıla göre 3 milyon yıl çok ama çok kısa bir süre insanın aklına 3 milyon yılda gelmeyen şeyler nie 2 binyılda gelsin sadece bilim değil ahlak görgü vs şeylerde bunuda tutup evrim teorisinemi bağlıycaksınız

Enes Kunduracı, Evrim den konuşmadık cevapların için cosmos dizisini oneririm yeni cıktı 11 bolum suanda devam ediyor sordugun butun sorularin cevabini geniş geniş ögreneceksin .eğer izlemessen problemin sorumlusu sensin efendi .
İzleyip bir şey ögrenemessen o zaman tekrar konuşalım.

Murat Keskin, Sayın Kundura cı ,, rönesans a sebep olan Din değil Dinin emirlerinden uzaklaşarak yarı hayvanlaşmış sadece kendini düşünen din insanları idi. En büyük sıçramalar 200 içinde olduğu doğru,, ama hangi sıçrayış sadece 200 yılda afrika da 350 milyon afrikalı ilerici avrupa tarafından KATLEDİLDİ. Ve 200 yılda asya da avrupalı ilericiler 220-300 milyon civarı halen devam eden KATLİAMI BÜYÜK BİR İLERİCİLİKLE,, yaptılar ve yapıyorlar. Hangi ilericilik, hangi aydınlanma , bende size internetten,,, ARAKAN KATLİAMI,, UYGUR KATLİAMI,, FİLİSTİN KATLİAMI,, DOĞU TÜRKİSTAN- BOSNA- HOCALI KATLİAMLARININ tarihçesini hangi yıllar da kimlerin desteği ile yapıldığını iyice ve iyice araştırmanızı.. VE ŞU SORUYU GERÇEK AYDINLANMA ADINA KENDİNİZE BİR SORUN -----DEMOKRASİ ADINA,,, ANIN DA IRAK A GİREN, AFGANİSTAN A GİREN, OSETYA YA GİREN , DAHA DOĞRUSU MADEN VE PETROL OLAN YERLERE MÜDAHALE EDEN ÜSTÜN AYDINLANMIŞ RÖNESANS ÜLKELERİ NEDEN DİĞER KATLİAMLARA GÖZ YUMUYOR. YOKSA O KATLİAMLARI YAPANLAR KENDİLERİ Mİ ??????...

Enes Kunduracı, Efendim dugusal davranıyorsunuz ben bilimin ilericiliğinden bahsediyorum .iyi yada kötü yönleriyle bilim hep ilerleyen bir yapıya yahip.
Sizin anllatığınız bütün katliamlar kapilatist devletlerin dış politikalarından kaynaklı şuan konumuz bilim.
Benim de sizden bir ricam ne olur artık din kötü değil dini yanlış anlayanlar var yaftasından kurtulun.
Dünyaya bir mutluluk getirme fikrine sahip olan sözüm ona tamamen kutsal bu dinler yanlış anlaşılarak dahi bu kadar kötü amaçlı kullanılıyorsa kusura bakmayın ama ben o zaman fikirde bir problem ararım.
Bakın bilimin güzeliği budur asla yanlış anlaşılmaya zemin vermeyecek herkesçe kabul edilmiş kesin kuralları varır .
Cosmos dizisini izleyin ...

Murat Keskin, sayın kunduracı, dini ve kitapları örnek veren sizsiniz, bilim 2000 yıldır bir şekil de ilerledi diyorsunuz, iyi de Mısır lıların kullandığı kablosuz elektrik ile pramitleri ve bütün Mısır ı aydınlatma teknolojilerini 3664 yıl sonra yeni anlamaya başladık tabii çözmek sıkıntı , bizler Bilim i siyasi veya ahlaki görüşlerimize göre değiştirmeye bu şekil de devam edersek hiçbir ilerleme kaydedemeyiz. tek istediğimiz bilim in teorilerin veya buna benzer hallerin bizi desteklemesi yeter ki desteklesin gerisi önemli değil, yani biz doğrulara uymadan her düşünce bana uysun diyoruz. ve ne gariptir ki bilimsel hiçbir fikri olmayan bazı insanlar bilimi kullanarak kendini haklı çıkarmaya çalışıyor. Madem öyle Einstein tarafından ortaya çıkarılan Merkür periheli sapması, Newton sonsuz evren yasasını nasıl tarihe gömdü ve atom mekaniği ile kainatın sona ereceğini ispatlamıştır. BİLİMSEL VEYA BİLİM ADINA KONUŞABİLMEK İÇİN, ÖNCE BİLİM İ SEVEREK ANLAMAK GEREKİR.

Enes Kunduracı, Efendim üzülerek söylüyorum ki bilimden bi habersiniz.
Piramitlerle ilgili söylediklerinizin hiç bir gerçekliği yok kablosuz elektirik kullandıklarına dair hiç bir ipucu yahut şüpe dahi yok .bilim adamlarının ve bilimsel düşünenlerin hiç bir zaman itibar etmeyecegi bilgiler bunlar.
Bu konuda hiç bir bilimsel kaynak yok .facebook tan evrim ağacı sayfasını tavsiye ederim.
Piramitlerle ilgi daha bilimsel bilgilere sahip olacaksınız .diğer konuya gelince bilim zaten surekli yenilenen bir yapıdır .kendini sürekli günceller geliştirir düzeltir sorgular şüphe eder.
Sadece evrim teorisinin gerçekliğiyle ilgili on binlerce deney vardır.
Bir fikrin gelip diğer bir fikri çökertmesi bilimin doğasında var bu çok normal.
Bilmenizi isterim ki en azından siyasetle bilimi edebiyatla müziği resimle heykeli birbirinden ayırabilecek bir yapıya sahibim.
Bende bilim gibi sürekli yenileniyorum .
Celal şengör hocamızın bir lafı vardır.
Ya bilimi adam gibi ögreneceksin,
Yada bilimden gelen adamlara saygı göstereceksin .
İyi akşamlar.

Murat Keskin, yazık bilim kimlerin elin de,, ben piramitlerden güya bi haberim,, sizler de kendinizden bi habersiniz.. hiçbir açıdan bilimsel olmadığınızdan dolayı bu saçma tartışmayı sonlandırıyorum. Çünkü , büyük bir bilim insanı demiş ki; hangi bilim insanı ile tartıştıysam başarılı oldum, hangi kendini bilmezle tartıştıysam yenildim..

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

180 Görüntülenme3 Takipçi1 Yanıt

Konu Başlıkları