Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bilim kurgu tarzında dizi önerileriniz nelerdir?

Fringe bittiğinden beri hiçbir diziden tat alamıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.Düzenle
Fringe kesinlikle izlenmeli. Birde Black mirror her bölümde farkli bir konu ele almış.
  • Paylaş
4

Insan, Fringe biraz abarti ama izlenebilir.

Reyhan Acar, Hangi konuda abartılmış.

Insan, Bilimi bu kadar abartmaya gerek yok. Bilimle çopu şey olabilir ama o kadar ilginç olaylar oluyor ki! Paralel evrenler, ölmüş çocuğunu gidip alması, her gün fantastik olaylar, ölüm tanımayan bir ekip, ayrıca bir bölümde ölmüş ajanı oynatmaları da cabası. Ama insana felsefe yapmayı öğretiyor, izlenebilir.

Reyhan Acar, Tabiki kişiden kişiye değişebilir ağır gelebilir. Bence gayet iyiydi.

DOCTOR WHO!!!!

Eski seriyi benim gibi fanatikler izler sadece zannediyorum ki o sebeple hiç aramaya gerek yok. 50 yıllık dizi zaten eskiliği sıkar. Yeni seride de şu an 9. Sezonu bitti, yılbaşı bölümü gelecek, 10. Sezon da seneye çıkıyor sanırım. İlk 3-4 sezonu düşük bütçeli olmasından ötürü iç bayabilir kabul ediyorum ama sezondaki genel hikaye bütünlüğü ve ciddiyetle eğlenceyi bir araya getirmesi bence durumu dengeliyor. 5. Sezondan itibaren zaten giderek daha yüksek bütçeli bir hale gelmesi sonucu son sezonlarını izlerken, kendi adıma konuşmak gerekirse, kendimden geçerek izlediğim bir dizidir.

Aynı zamanda dizideki karakterlerin -Doktor'un yol arkadaşlarının- oynadığı iki adet spin-off dizisi var(dı)(Zira devam etmiyorlar).
  • Bunlardan Sarah Jane Adventures daha çocuklara yönelik İlk sezonuna baktım ve izlemedim açıkçası.
  • Torchwood daha ciddi, 4 sezon, fakat o da düşük bütçeli olduğu için sık sık gözleri devirmeye sebep olabilitesi yüksek. Son zamanlarda yeniden çekilmeye başlanabilirmiş gibi dedikodular duydum, umarım düzgün bir bütçeyle yaparlar öyle bir şeyi.
  • Amerikan izleyiciler için BBC'nin Amerika kanalında yayınlanan Class adlı yepyeni bir spin-off başladı. İzlemeye henüz fırsat bulamadım, nasıldır bilmiyorum ama Doctor Who izleyen arkadaşlarım neşeli neşeli izliyorlar onu da.
  • Paylaş
Eskilerden flash foward
çok sevmiştim diziyi ama kapitalizmin kurbanı oldu
şu an falling water izliyorum
sonra westworld u izlemeyi düşünüyorum
fringe yi bi kaç sezon izleyip bırakmıştım orphan black i de öyle
bi de frequency var o da beni sarmadı ama senin belki ilgini çekebilir tabi izlemediysen
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

62 Görüntülenme5 Takipçi3 Yanıt