Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bilim ve teknolojinin ilerlemesiyle dinin geçmişte yaptığı gibi insanlığa büyük zararlar verme riskine mi giriyoruz?

Din ve bilim arasındaki büyük farklara rağmen,geçmişte nasıl din yargılanamıyorsa şu anda da bilimi yargılamayarak savaşlar ve bölünmelere sebep olunabilir mi?Düzenle
Dünya tarihinde görülmemiş katliamlar günümüz teknolojisinde geliştirilmiş ve seri üretimine girişilmiştir. Bilim ve Teknoloji. Mantık çerçevesinde her ikisininde birbirine paralel gelişmesi gerekir. Hatta öncelik teknolojinindir ki bilim dallarında daha detaylı icatlar geliştirilebilsin. Ama yok işte adamlar seri banlarda çalışan teknolojiler geliştirirken üretimde çalışan insan sayısı gittikçe azaltılıyor. Makineler insanların yerini hızla almaya çok uzun yıllar önce başladı. Dünyada bu durum büyük bir işsizlik artışına neden olduğu gibi nüfus patlamasına da neden oldu.

İnsanlar
2013 yılı itibariyle Dünya nüfusunun 7. 5 milyara ulaştığı belirtilmektedir. Ve insana verilen değer gittikçe düşmektedir. Aynı zamanda insan hakları da aynı paralelde sadece bu kalabalık dünya nüfusunu kontrol altında tutmak için sözde varlığını sürdürmektedir.
Teknoloji günümüzde en yakın bildiğimiz savunma adı altında silah sanayisinde kullanılıyor. Hatta dünya açlık sınırının 100 katı üzerinde bir para harcanıyor 1 yıl içerisinde bu savunma sanayisine. Toplar, gemiler, tabancalar, füzeler, nükleer başlıklar bılaa bılaa bılaaa... Hala yaşadığımıza şükretmeliyiz aslında. Kapitalist sistem evet harika bir sistemdir; Demokrasi sağlıklı işletildiğinde. Günümüz şartlarında bu sistem iflas edeceğinin sinyallerini açık bir şekilde vermektedir.
Aslında bundan çok uzak olmayan bir zaman diliminde (80 yıl gibi) bu sistemin yerini TAM KÖLELİK SİSTEMİ alacaktır.
  • Günümüzde teknoloji hangi aşamadadır ve insanlığı nasıl tehdit ediyordur?
  • Günümüze kadar bir insanla bir bilgisayarı ayıran tek nokta bilgisayarın insanlar gibi kokuları alma ve ayırma yetilerinin olamamasıydı.
  • Bir misket büyüklüğünde havada uçabilen kamera sistemine sahip icatlar geliştirilmiş durumda. İçlerine nitrogliserin eklenebiliyor.
  • Bunlar kiralık böcek katillerdir. Tabii nasıl?
  • Her insanın kendine özgü bir kokusu vardır. Vatandaşlık nosu gibi. Bugün kar örneklerimizin bulunduğu sistemler yakın zamanda veri tabanımızı oluşturacaklar. Herkesin numaralandırılmış DNA kodu belli olacağından imha edilmek veya yakalanması istenen kişinin kodu görev talimatı anlamında bu KATİL BÖCEKLERE bildiğiniz SMS gibi gönderilecektir.
  • Kısacası bizi bizden biri olarak kırıp parçalayan polislere de yarın gerek kalmayacak.
  • Bu teknolojiyi elinde bulunduranlar geçmişte Japonya'yı 2 bombayla yerle bir etmekten çekinmedikleri gibi o günler geldiğinde Terörist olarak gördükleri İslam Alemini de tek kalemde 1 Milyardan 10 binlere düşürmekten de hiç çekinmeyeceklerdir.
  • Paylaş
Savaşlar ve bölünmeler açısından bir yorum yapmayacağım ama şunu belirtmek isterim: bilim ve teknolojinin ilerlemesiyle tüketim o kadar arttı ki eğer engel olunmazsa doğal kaynaklar bir müddet sonra bizim tüketimimizi karşılayamayacak, çevreye doğal olarak da insanlığa çok büyük bir zarar vermiş olacağız.
  • Paylaş
"Dinin geçmişte insanlara zarar verdiği gibi" derken neyi kastettiğinizi açıklar mısınız? Din geçmişte ve günümüzde neden insanlara zarar versin ki ,üstelik soruda belirtilen şekilde büyük zararlar?
  • Paylaş
1

Ayhan Şimşek, Din adı altında tarihte bir çok savaşlar verilmiş, katliam gerçekleştirilmiştir. Haçlı seferlerini örnek olarak gösterilebilir. Bunun dışında Protestan Hıristiyanların yok edilmesi olarak bilinen Aziz Bartholomew Katliamı da yine bu aşağıda ki linkte bir örnektir. Bunlara Sivas katliamı, Maraş katliamı ve daha bir çok katliamı örnek olarak verebiliriz.dunyabulteni.net/?atype=haber&articl...

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

894 Görüntülenme6 Takipçi3 Yanıt