Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bilindik domainlerin dışında .in alan adını alıp kullanmak herhangi bir sıkıntı yaratır mı?

Eğer yaratmaz diyorsanız hangi sağlayıcıyı önerirsiniz alan adı host konularında. Sorunsuz görüp güvendiğiniz firmalar hangisi ya da hangileridir?Düzenle
Seo açısından sıkıntı yaşayabilirsin.. in uzantısı hindistana ait bir uzantı.. ama kullanıpta memnun olanlar var. projen büyük bir projeyse com uzantılı almak yararına olacaktır..
  • Paylaş
Alan adının önemi uzantısında değil artık, ismin jenerik olmasında. Uzantısına artık kimse bakmıyor, çünkü internet sitelerine artık browser üzerinden yada arama motoru üzerinden erişim sağlanıyor. Misal akbank yazıyorsunuz birinci sırada akbank.com geliyor yada sadece Y yazın YouTube birinci sırada geliyor, yani demem o ki doğru içerik ve hizmet varsa com.org.net yada .in hiç dEk etmez size arama motorlarından erişecek adam erisir.
  • Paylaş
Yaratmaz neden yaratsın ki ?
  • Paylaş
Teknik anlamda herhangi bir sıkıntı yaratmaz ancak bilinebilirlik anlamında insanların daha çok .com .net ve .org domain uzantılarını bilmesi sonucu alanadi.in olarak akılda kalmayı zorlaştırır. Ulusal çapta gerçekleştirilecek bir projeyse akılda kalıcılık çok daha düşük seviyelerde olacaktır.

Yakın zamanda ortaya çıkan yeni projeler ve bilinen domain uzantıları dışında uzantılar kullanılması ile birlikte bu algı yavaş yavaş yıkılmaya başladığını belirtmekte fayda var.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

543 Görüntülenme6 Takipçi5 Yanıt