Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bilmediğimiz bir dili rüyamızda konuşabilir miyiz?

Teorisyenler tabii ki daha nesnel iddialarda bulunacaklardır ama tecrübeme dayanarak derim ki: Üç yabancı dil biliyorum, dillerin konuşulduğu ülkelerde de uzunca süre kaldım. Bir insan bir dili rüyasında konuşuyorsa, yani rüyayı o dilde görüyorsa artık o dili öğrenmiş demektir.
  • Paylaş
Anadilinizden farklı bir dil öğrenmeye başlamışsanız olabilecek bir durumdur. Dili tamamen öğrenebilmeniz gerekli değildir. Öğrenmeye başladığınız dil beyninize, haliyle bilincinize ve bilinç altınızda imgelerle kodlanacaktır. Rüyada yabancı bir dili konuşmanız için çok az olsa bile yabancı bir dil bilginizin olması gerekiyor. Öyle ki yanınızda konuşulan yabancı bir dil bile sizi etkilemekte ve rüyanıza girebilmektedir. Bunların yanında rüyasında yabancı bir dil konuştuğunu söyleyenlerin geneline baktığımızda geçmişlerindeki dil edinimleriyle karşılaşmamız bunun ehemmiyetini anlatacaktır.
  • Paylaş
Rüyada görülen her kişi, nesne, durum bizim bir parçamızı sembolize eder. Rüyalar, tamamlanmamış işlerimiz, ihtiyaçlarımız konusunda bize "mesaj" verebilir. Bu ifadenin tırnak içerisinde okunması önemli. Çünkü, bir mesaj, şu rüyayı görüyorsanız bunu yaşayacaksınız gibi bir haber vericilik anlamında değerlendirilmemeli. Bir psikoterapide, terapistin de gerekli görmesi durumunda rüyaların anlamının ve her kişiye, ona özgü verdiği mesaj üzerinde çalışılabilir. Bilinmeyen bir dilin rüyada konuşulması olasılığından çok, bilinmeyen dili konuşmanın anlamının ne olduğu ve kişi için ne ifade ettiği üzerinde profesyonel bir süreçte durulabilir.
  • Paylaş
Rüyamda süper İngilizce konuşuyorum. Gerçekte bir yabancıyla konuşurken... :)))
  • Paylaş
2

Şaman, Hocam bunu İngilizce bilginizi azımsadığınıza yoruyorum C:

Sevgiseli, Rüyamda daha çok yapana değil yaptırana bak oluyor da ondan :)

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1384 Görüntülenme10 Takipçi4 Yanıt