Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bir adam; İçe dönük,yardımsever,işinde çok dakik,planlı bir adam.Bu adamın hangi işle uğraştığını yüksek olasılıktan düşük olasılığa sıralar mısınız? Nedenleriyle açıklar mısınız? 1)Pazarlamacı2)pilot 3) Fizikçi 4) Çiftçi 5)Bankacı

1.çiftçi: çünkü dünyadaki kirliliği yeterince farkedecek bir çevresi olmamış,yardım sever çünkü saf,temiz.. işinde dakik çünkü bekletmeye gelmes mahsülü we mecbur bi okadar da planlı olmaya..
2.fizikçi olabilir;özellikle içe dönüklüğünden
3.pilot olabilir dakikliğinden
4 ile 5 farketmez ha pazarlamacı ha bankacı...
  • Paylaş
4

Cem Deyupoğulları, Evet. Yanıtınız, dünya ortalamasından biraz farklı. Yanlış anlamayın tüm kültürlerde, ülkelerde denenmiş bir istatistiki sorudur.Genelde ilk 2 maddeye pilot,fizikçi veya bankacı koyanların oranı tüm dünyada yüzde 80 dir. sizin ilk sıraya çiftçi koymanız muthiş bir başarı tebrikler! :) Nedenine gelince.. İnsanlar genelde sadece verilen bilgilere bakıyor. Oysaki istatistiki bir soruda herşey göz önünde bulundurulmalıdır. Bu yüzden ilk iki maddeyi çiftçi ve pazarlamacı alır aslında...Çünkü ne söylersek soyleyelim sayı itibariyle bu iki meslek grubu en fazla üyeye sahiptir ve o kişinin çiftçi ya da pazarlamacı OLMA OLASILIĞI her zaman yüksektir ;)

Ebru, çiftçi ya da pazarlamacı da apayrı bi sebeple 1.sıraya geliyormuş yahu.. ben anlamadım iyi bi cewap mı werdim kötü bi cevap mı.. arada müthiş falan geçiyor sanırım iyi cewap olmuş ama farklı pencereden..

Cem Deyupoğulları, Ya benim de bu aralar kafam allak bullak ,sizin de kafanızı karıştırdım haliyle.Evet cevabınız çok iyiydi..Açıkladığım gibi ilk sıraya çiftçi ya da pazarlamacı koyan kişi sayısı çok az..Evetfarklı pencereden biraz..Çünkü biz insanlar sadece verilen degerlere bakarak yorum yapıyoruz.halbuki elinizi birine çarptıgınızda o kişinin pazarlamacı ya da çiftçiş olma olasılığı ne olursa olsun en yüksektir.

Ebru, tamamdır.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

366 Görüntülenme2 Takipçi1 Yanıt