Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bir aile, çocukları ölmüşse bununla nasıl başa çıkmalıdır?

Geçenlerde bir tanıdığımızın çocuğu bisiklet kazası sonucu hayatını kaybetti. Böyle durumlarda anne ve baba travma geçiriyor ve olmadık durumlarla karşılaşılıyor. Anne bilincini kaybetmiş ve olayın farkında olmamış. Çocuğunu öyle görünce bu durumu yaşaması gayet normal bir durum. Hastaneye götürmek için topuklu ayakkabılarımı istiyorum olmadan gitmem gibi bilinçsiz cümleler kurmuş. Bu durum psikolojik bir durum ve bence kesinlikle yardım alınması şarttır. Ailenin bilinci yerine gelene kadar birbirine destek olması ve psikolog yardımı alması gereklidir.

  • Paylaş

Yaşamayanların asla anlayamayacağı durumlardan birisi bu da.Bu ailelerin mutlaka bir uzmandan yardım alması gerekir.Yardım almak acılarını geçirmeyecektir ama en azından o acıyla birlikte hayatlarına nasıl devam edeceklerini ve kendilerini nasıl kontrol edebileceklerini görürler.Diğer bir durumsa çocuklarını kaybeden ailelerin kısa süre sonra yeni bir çocuk sahip olması.Bazı uzmanlar bunu öneriyor.Ama aileler yeni çocuklarına ilgisizlik,kötü davranma,sürekli kaybettikleri çocuktan bahsetme gibi davranışlarda bulunabiliyorlar.O yüzden bence böyle bir şey yapmadan önce buna hazır olmalılar.Hazır olduktan sonra yeni çocukları onlara tabii ki iyi gelecektir.

  • Paylaş
1

Cenk Kızılkaya, Hayatta herzaman kaybedilen birşeyin başka birşeyle doldurulmaya çalışılması bu sorunu oluşturuyor. Kaybedilen cocugun yerine yeni bir cocuk yapmak, onun yerini doldurmak dusuncesi içinde gercekleşirse sorunların ortaya cıkması muhakkak. Kaybettigini kabullenmekten baska yapabileceğin birşey yok. Acısı hiçbir zaman dinmeyecek olan bir boşluk.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

627 Görüntülenme5 Takipçi2 Yanıt