Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bir bebek anne karnında geçirdiği süreci hatırlayabilir mi?

Anne karnında bebekler hisseder, mutluluk duyarlar hatta rüya bile görürler. Bebek anne karnında 6. aydan sonra duymaya, gebeliğin son haftasında da duymaya başlar. Beyin gelişimi ise daha 3. haftada başlar. Araştırmalara göre tıpkı çocukluk anılarımız gibi çoğu insan bu süreci sonradan hatırlayamıyor. Ama bu süreçte yaşananlar bebeğin kişiliğini etkiliyor. Anne adayı stresli bir hamilelik geçirdiğinde kanına adrenalin ve kortizon salgılanıyor bu da bebeğin kanına geçiyor. Bu bebek sonradan hareketli veya sorunlu olabiliyor. Aynı şekilde annenin salgıladığı mutluluk hormonları da bebeği etkiliyor.

Hamilelik Süreçleri

  • Paylaş
Hatırlıyorlarsa bile bunun sadece tek bir cevabı var oda bebekken hatırladığımız. zaten belirli bir yaştan öncesini hatırlayamadığımız için, bu soru gerçekten havada kalıyor.  

Fakat ben kendimce şöyle düşünüyorum, şu an yaklaşık olarak 4 yaşından öncesini hatırlayamadığımıza göre, 4 yaşından öncede hatırladığımız bir şeyler neden olmasın ?Buda belki anne karnında anne psikolojisinden etkilenen dönem olabilir. Ama tabiki amatör bir fikir benimkisi, genetik bilimcilerin ya da konusunda uzman kişilerin daha iyi fikir üretebileceğini düşünüyorum.
  • Paylaş
Evet. Yillar sonra ornek olayla karsilastiginda hatirlama sureci baslar. Ve hatta kendisine ben bunu daha once yasadim mi yahu diye sorar :))
  • Paylaş