Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bir blog veya web sitesinden para kazanmanın yolları nelerdir?

Blog yazarak para kazanmanın pek çok yolu var.Bunlardan bazıları:

- PPC Reklamları: Google AdSense veya benzeri reklam programlarına katılarak onların reklamlarını blogunuza yerleştirirsiniz. Ziyaretçileriniz bu reklamlara tıkladıkça para kazanırsınız.

- Affiliate Marketing: Satış ortaklığı programlarına katılarak blogunuzun içeriğine uygun ürünleri pazarlamaya çalışırsınız. Sizin referansınızla o ürünü alan satılırsa, satış başına belli bir komisyon alırsınız.

- Reklam Alanları: Blogunuzun muhtelif yerlerindeki reklam banner alanlarını belli bir süreliğine başka sitelere ve firmalara kiralayabilirsiniz.

- Tanıtım Yazıları: Diğer sitelerin veya firmaların tanıtım yazılarını blogunuzda yayınlarak para kazanabilirsiniz.

- Link Satışı: Blogunuzun footer veya sidebar alanına belli süreliğine yerleştireceğiniz linkler ile para kazanabilirsiniz.

- Bumads: Bumerang üyesi olarak Bumads tarafından gönderilen, sponsorlara ait advertorial içerikler yayınlarsınız. Performansınıza göre yazı başına alacağınız ücreti arttırabilirsiniz.
  • Paylaş
Blog yazarak para kazanmak kısa sürede olabilecek bir şey değildir.Emek ve zaman gerektirir.Öncelikle bloğun içeriği belirlenmelidir.Bunun için tek bir konuya yoğunlaşmak daha faydalı olacaktır.Böylece bloğun içeriğine göre reklam almak kolaylaşacaktır.

Web Siteleri
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

811 Görüntülenme4 Takipçi2 Yanıt

Eş Anlamlı Soru Ekle

  • Blog veya web sitesinden nasıl para kazanılır?