Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bir kafenin dekorasyonu nasıl olmalıdır? Özellikle görmek istediğiniz tercihleriniz nelerdir?

Ferahlık hissi yaratmalı,açık renkler ve ahşap malzemeler benim tercihim,mümkünse gün ışığı almalı.
  • Paylaş
Bense ilginç bir dekorasyon olmasını isterdim. Eski büyük makine parçalarından masalar, mekanın ortasından geçen endüstriyel havalandırma boruları, eski araba kaputlarından dekorasyon ögeleri, sağda solda asılı eski gitarlar. Belki eski bir duvar piyanosu ama akordu yapılmış olarak. Hmm bu cafe/bar oldu sanırım... .
  • Paylaş
Duvarlar bomboş değil de, kitleye göre çeşitli çizimler, tablolar ile dolu olması lazım.
  • Paylaş
İştah açıcı olmalıdır. Bir de sohbete uygun sota mekanlar yaratılmalı.
  • Paylaş

Kafeye girildiği andan itibaren misafirler rahatlık ve huzur hissetmeliler. Ayrıca temiz ve canlı olmalı, ama çoğunlukla kafelerde şimdi ahşap kullanıyorlar. Bana göre canlı renkler derim tercih kafeyi açanların tabiii:):):Bir de çiçek olmalı kesinlikle....duvarlarda panolar...ayrıca kitaplık...üşüyenler için şal,,aklıma geldikçe yazacağım.:):):

 

  • Paylaş
Ayüksek tavanlı bir eskitme ev olsun garsonlar acık sarı kreme yakın bır elbıse giysinbiz kasayı hiç görmeyelim duvarlar alacalı olsun masalar plastik olmasın h bide cok pencere önü sevmıyom ben ya kafamı kaldırdığımda diğer oturan kesimi rahatlıkla görebileceğim bir ortası olsun cafenın ne öyle her tarafta servantlar falan
  • Paylaş
Hitap etmek istenen kitleye ve menü içeriğinin baskınlığına göre değişim göstermelidir diye düşünüyorum. Naturellikten yana olan biri olarak mavi, yeşil ve beyaz üzerine gidilebilir. Beyaz zemin veya soft bir mavi tonu üzerinden inen kuş tüyleri gibi doğaya çağrışım materyalleri olduğu taktirde stresten, hayat koşuşturmasından yorulup soluklanmak isteyen kişiler için ideal bir yer haline gelebilir.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

2045 Görüntülenme10 Takipçi7 Yanıt