Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bir çocuğa 15 yaşına kadar hiç bir dini eğitim verilmez ve daha sonra dinlerle ilgili bilgiler objektif bir şekilde verilirse dinlerin durumu ne olur dersiniz? Hiç bir şeyin durağan olmadığı bu evrende anne babaların kendi inançlarını çocuklarına mutlak doğru olarak sunmaları ne kadar doğru bir davranıştır sizce?

Burada sorulara bir yıl sonra mı cevap yazılıyor? Yoksa benim sorularım yanıtlanmaya değmez sorular mı ? Yoksa beni kimse iplemiyor mu? Hepsi mi , hiç biri mi? : /
  • Paylaş
Burada okuduğum en anlamlı soru diyebilirim. Bırakın 15 yaşına kadar hiçbir şekilde dini eğitim verilmemeli. Birinin diğer bir insana dini eğitim vermesi de kimsenin haddine değildir. Çünkü okuma yazma bilen her insan istediği dinin kitabını okuyarak öğrenebilir. Ancak şöyle bişey var : bazen dil alışkalığı olarak bazen de bilinçli olarak söylediğimiz Allah korusun, Allah göstermesin leri duydukça çocukta merak uyanabiliyor.. Ve çocuk bir şeyi merak edip sorduğunda bu merak giderilmediği zaman çocuk bu merakını hayal gücüne bırakır ki hayalgüçleri çok güçlü olduğu için olumsuz da etkilenebilir. Bana sorarsan en mantıklısı ; çocuk sormadan dinle ilgili birşey öğretilmeye yeltenilmemeli . Soyut kavram bu sefer yine başka bir soyut kavramla açıklanmaya çalışılacak çünkü .
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

58 Görüntülenme4 Takipçi2 Yanıt