Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bir çok mağazada satış temsilcilerine bile İngilizce dili ön koşul olmasına rağmen, başbakanın İngilizce bilmemesi sizce tuhaf değil mi?

Soru, inatla 'İngilizce konuşulmalı' şeklinde algılanmakta sanırım, amaç bu değildir duyurulur.Düzenle
Van minut diyebiliyor hakkını yemiyelim. Bir kelime ile oğlunun gemiciğine israil ile ticaret yapma imkanı sağlamış sözcü gazetesinin haberine göre. Bu kadar etkili ıngilizcesi var demek ki.
  • Paylaş
Yine sırf tarafım belli olsun modunda bir soru. Kusura bakmayın aynı tarafta olsak bile söylemek zorundayım.

Değil tabi, diplomat bilmelidir, Dış İşleri, AB Bakanı, belki Kültür ve Turizm Bakanı hatta Ekonomi Bakanı bilmelidir denilebilir, lakin Başbakan bilse faydalı olur, faydası olur demekten öte bir söylem zorlama bir söylem.

Kaldı ki, Oktay Sinanoğlu'nun kitabında bahsettiği 100 kelimeyle ingilizce konuşan, konuştuğunu sananlar meselesi, ayrı boyut, hiiiç uzatmayalım.


  • Paylaş
4

Eskiz, Amaç o değil tabii ki (başka parti insanı da olsa bu soru sorulacaktı)sadece bir çok insanın aklından geçtiğine inanılan bir soru, ama anlaşılmasından çekinilmemekte o ayrı mevzu.Sevimsiz olan kısmı şu; iyi bir öğretmen yada her ne isen ilerleyeblmek için niyeyse genelde dil bilebilme kapasiten ölçülürken, yurdum milletvekillerinde yada başbakanında bu şartın olmaması ve bu kadar haktan faydalanmaları enteresan.

Ahmet Avcı, Enteresan ve tuhaf kelimelerine indirgemeyin, açın biraz daha. Varsa bir söyleminiz söyleyin.

Eskiz, Yok diyerek, hiç uzatmayalım.

Ahmet Avcı, Tamam, Aydın havası olsun.

Değil çünkü kurtuluş savaşını biz kazandık onlar bizim dilimizi konuşsun
  • Paylaş
Başbakan seçmenlerinin kalitesini yansıtır.
  • Paylaş
Neden tuhaf olsun ki. Başbakan olmak için ingilizce koşulu yok. Gördüğünüz gibi tarih boyunca başarılı başarısız bir sürü başbakan ingilizce bilmeden bu görevi ifa etmiştir. En nihayetinde başbakan gibi yanında ingilizce bilen 1001 tane danışmanı var.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

709 Görüntülenme7 Takipçi5 Yanıt

Konu Başlıkları