Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bir davada tanık listesi hangi aşamaya kadar veril(ebil)melidir?

Dava dilekçesinde iddia edilen her bir vakıanın hangi delillerle ispatlanacağı belirtilir. ( HMK madde 119/f ) Tanık listesinin verilerek ispatlanacağı da dava dilekçesi nde yer almalıdır. Burada sadece tanık listesine başvurulacağını söylemek yeterlidir. Tanıkların kimler olacağı dava dilekçesinde belirtilmez, bu tahkikat aşamasında belirtilir. Ayrıca belirtmek gerekir ki tanık listesi 1 kere verilir. Islahla bile olsa bu tanık listesine yeni isim eklenemez.

  • Paylaş

'TÜRK MİLLETİ ADINA' dedikten sonra zor olmakla birlikte,

 

 'KARAR VERİLMİŞTİR'

denene kadar.

 

Karar kesinleştikten sonra tanık ortaya çıkmışsa, davanın yeniden açılması için talepte bulunulabilir.

  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

733 Görüntülenme4 Takipçi2 Yanıt