Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bir dizel araç 1. vitese geçmiyorsa ne gibi bir problem olduğu düşünülebilir?

fiat ducato araç modeli.Düzenle
Sorudan sadece birinci vitese geçmediğini anlıyorum yani diğer viteslere geçiyor.

Bu durumda sürücü hatalarını olduğu gibi es geçebiliriz. Geriye birinci vites dişlisi kalıyor, genelde zor bozulan malzemelerdir aslında vites dişlileri bu sebeple dişliye gelene kadar bakılması gereken öncelikle şanzıman ayarlarıdır. Baskı balatanın birinci vites için ayırma mesafesi yetersiz olabilir aracınızda debriyaj ayarı otomatik değilse debriyaj ayarlanacak, ilk ve ucuz çözüm bu ayardan değilse vites kolunun separatör dizlimleri karışmıştır belki vites kolu sökülüp bakılacak bu da ucuz yollu bir müdahale buradan da değilse arıza dişli dizilimleri ve hasar olup olmadığına bakılacak işte bu sıkıntılı bir süreç ilk iki yöntem 1 saat ve 50 tl gibi bir masraf açar ama baskı balata inerse 250 tl den başlar 3 saat gibi de zaman gerekir. Şanzımana gelirse aracın markasına göre servis süresi ve ücreti değişir.
  • Paylaş
2

Cemil Kızık, Evet dediğiniz işlemlere tek tek baktırdım. Sizin dediğiniz işlemlerden yola çıktım. Ustaya sorunu söylesem şanzıman arızası dedi. Önce debriyaj ayarını sordum. Debriyaj hidrolik olduğu için ayar mevzusu olmazmış. Speratör ayarlarını sordum baktı. Yanlız sorun buradan da değil şanzıman sorunu çıktı. Ama sorun çözümü bazlı motor ustasına yaklaşınca problem daha iyi çözüme ulaştı. Hem bilgim olduğunu düşünerek tek bir seçenek ile işleme başlamadık. Teşekkür ederim bu bilgilendirme çok iyi oldu.

Hakan, Geçmiş olsun, halletmenize sevindim.

Vites kutusundaki vites dişlilerin senkromençleri kontrol edilmeli, aynı zamanda yağı değişmeli, şanzıman bakımı yapılmalı, bozuk olan parça değişmeli
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

166 Görüntülenme4 Takipçi2 Yanıt

Konu Başlıkları