Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bir elektronik/mekanik ev donanımını; araç ve gerecini internet üzerinden kontrol edebilmek mümkün mü?

Örneğin; Musluğu Açmak gibi..Düzenle
Telefon üzerinden bomba patlatmak mümkün olduğuna göre İnternet üzerinden musluk açtırmak da mümkündür.
  • Paylaş
4

Murat Özkılıç, peki buna bi yorum getirseydiniz, ya da çözüm. nasıl bi çözüm olurdu.

Şaman, En basitinden bunun gibi bir motorla açıp kapayabilirsiniz. 320volt.com/pc-paralel-portu-kullanilara... Bilgisayarınızı uzaktan kontrol edebilmeniz için bir yığın yazılım mevcut. Aynı şekilde daha zayıf bir motor da kullanabilir yanı sıra fotoselli bir musluk kullanır, motorunuzla fotoselin açılıp kapanmasını sağlayabilirsiniz. Ya da daha iyisi yazılımı modifiye edip fotoselin açılıp kapanmasını simule edebilirsiniz.

Murat Özkılıç, teşekkürler, ilginiz için. güzel bi bilgi edindim sayenizde.

Şaman, Rica ederim, ben de sayenizde nasıl yapılabileceğini araştırmış oldum

İnternet eriişimi olan bir tetikleyici ile musluk açılabilir. Hatta musluktan akan suyun sıcaklığı ölçülebilir, kombi açılıp kapanabilir. Önemli olan bu komutları alan internete bağlı bir cihaz olması ve bu aygıtlara sinyal göndermesi.

Üzerrinde çokça durulan akıllı ev projeleri bu gibi işlemlerle doludur.
  • Paylaş
Önemli olan yapmak istemek... Mümkün tabi neden olmasın ki...
  • Paylaş
Raspberry Pi (raspberrypi.org) ile oldukça ilginç programlamalar mümkün ve düşük maliyetli olacaktır. Burada sizin teknik programlama, uygulama ve anlama beceriniz ön plana çıkacaktır. Gerekli düzeneği elektronik (programlama) ve mekanik (uygulama) olarak kurduktan sonra daha önce kurduğunuz elektronik aksamı uzaktan erişim (raspberrypi.org/documentation/remote-ac... ) için yeniden programlamanız gerekecek.
Elektronik ortamda gerekli alet edavat için (tr.rsdelivers.com/product/raspberry-pi/... ) bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

286 Görüntülenme6 Takipçi4 Yanıt