Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bir e-book yazarken ihtiyacımız olan programlar nelerdir?

Düzenleme kısmını yapabileceğim en ideal program hangisidir?Düzenle
Mevcut bir kitap üzerinde çalışmak için Foxit PDF Editor kullanıyorum. Program resim katmanlarını ve yazı katmanlarını iyi ayırıyor. Düzenleme kısmı mizanpajı bozmadan karşınızda beliriyor ve siz istediğinizi sayfa biçimi bozulmayacak şekilde düzenleyebiliyorsunuz. Program: foxitsoftware.com/pdf_editor

Eğer kendinize ait sıfırdan bir e-kitap hazırlayacaksanız bence en ideal program Microsot Word. Evet! Word kitap yazmak için en güzel program ve Word belgenizi Farklı Kaydet seçeneği ile PDF olarak kaydedebiliyorsunuz.
  • Paylaş
4

Ozlem Yalcin, Cok tesekkurler peki eger bol fotograf kullanmak istediğim bir kitap olacaksa eger yine de word ideal midir? Her office de pdf kaydet seceneği var mı acaba?

Gündüz Ayar, Evet, Word çok ideal bu konuda. Her Office sürümünde var mı bilmiyorum. Sanırsam Office 2007'den itibaren bu özellik var. 2010 ve 2013'te kesin olarak var, bunu biliyorum. Bol resimli olsa da, grafikli olsa da güzel bir e-kitap için wordu tercih edin.

Ozlem Yalcin, Çok teşekkür ederim. Worddeki bu pdf kaydetme özelliğini bilmiyordum e book dışında da işime çok yarayacak.

Aydın Yakar, Alternatif olarak özgür yazılım olan Libre Office (İspanyolca ve Fransızca'da özgür demektir) kullanabilirsiniz. Word muadili olan Libre Office Writer, direkt PDF export seçeneği mevcut..