Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bir elektronikçi için network alanında çalışmak, bu konuda eğitim almak hakkında ne düşünüyorsunuz? 26 yaş bu işin eğitimi, başlamak için geç mi sizce?

elektronik haberleşme öğretmenliği okuyorum, (gerçi 8. sene artık). Eticaret üzerine çalışıyorum ancak bir gelecek göremiyorum bulunduğum birimde. Network üzerine yoğunlaşmayı düşünüyorum, sınıf arkadaşlarımdan bu konuda kurslardan eğitim alıp çalışanlar var. Siz ne önerirsiniz, okulda network üzerine pek bir eğitim verilmedi, kursa başlamak bir nevi sıfırdan networke başlamak gibi olacak.Düzenle
Cisco sertifikaları bu konudaki en iyilerden ve dışarıdan, her meslekten insanın katılımına açık. Bu sertifika sınıflarından ilerleyebildiğin kadar ilerlersen kurumsal firmalarda bu sektörde rahatlıkla iş bulabilirsin diye düşünüyorum. En azından benim zamanımda öyle idi. Yaş ile ilgili kafanda yarattığın sınırlamaya takılmamaya çalış. 26 hayatın en enerjik yıllarına denk geliyor. Enerjini buna harcaman hiç sorun yaratmaz kanımca.
  • Paylaş
Merhaba,
Ben de o bölümden mezunum ve şu an çalıştığım yerde bir çok okul arkadaşım var. Senin yaşlarında bu işe sıfırdan başlamış ve konumu oldukça iyi arkadaşlarım da var. işe ne kadar gönül verdiğinle alakalı. Gönülden yaparsan yıllarca bu işi yapmış kişilerden çok daha iyi durumda olabilirsin. Eğitim ve sertifikalar elbet önemli ama tecrübe bu sektörde daha hızlı ilerlemeni sağlıyor. Öncelikli olarak tecrübeyi kazanacağın işleri seçersen maddiyat kendiliğinden gelecektir.
Başarılar
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

74 Görüntülenme5 Takipçi2 Yanıt