Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bir erkeğin canını en çok ne yakar?

Sen bir erkeğin canını yakayım diye kendini heba edersen senin canın daha çok yanacaklardır. Çünkü inan bana erkekler yüzeysel varlıklar ve o kadar umursamıyorlar.
  • Paylaş
Evet tecrübelerinden bahsediyorsun, beraber olmaya çalıştığın insanlardan bahsediyorsun, sonradan yanlış olduğunu düşündüğün kararlarından bahsediyorsun ve eindeki bizzat kendi seçtiğin 3-5 belki de 25 örnekle bunu mutlak bir gerçekmiş gibi genelliyorsun. Herkes kendine gerçekten uyan bir eş bulamıyor, özellikle bizimki gibi kapalı toplumlarda. Eğer bir gün kendine gerçekten uyan bir eş bulursan inan bana kendinde oluşturduğun bu önyargı tamamen kaybolacak. Birçok duyarsız kadın tanıdım ama işte hayatıma belki de iki üç tane bana hemen hemen tam uyan kadın girdi; evet, onlar haricindeki tüm kadınlar benim için de uzun süre çekilir değil ama belki de başkalarına %100 uyacak insanlar. Ben, tanıdığım kadınların çoğu bana uymadı diye bir genelleme yaparak "kadınlar hiç biri bir işe yaramaz" desem sence haksızlık etmiş ve belki de bazı yanlış önyargılar oluşturmuş olmaz mıyım? Unutma ki okuduğun çoğu güzel şiiri, dinlediğin çoğu güzel şarkıyı, izlediğin çoğu güzel filmi hatta giydiğin çoğu güzel giysiyi de yaratan erkeklerdir. Onların da yüzeysel varlıklar olduğunu iddia edemezsin sanırım. Bence bırakın bu intikam isteği, düşmanca genellemeleri ve kendinize denk birilerini aramaya devam edin. Bir kadının aynı bir erkeğin olduğu gibi en mutlu olacağı yer kendine uyan eşin yanıdır.
  • Paylaş
Bir erkeği temsil eden "güç" temasıysa, bir şeye yetememek ya da sahip olamamak ya da başaramamak, zayıf görülmektir herhalde canını yakan.Genelde bu hisler kadınında canını yakar ama erkek kadar  etkisi ağır olmaz diye düşünüyorum...
  • Paylaş
Erkekler uzerine bicilen roller geregi duygusal oldugu halde beynindeki filtre sayesinde,yaşadığı duygusallığı içine atar ve mantıklı düşünmeye zorlar kendini..içgüdüsel olarak da öyledir..biçilen güç ya da maddi büyüklük de toplumsaldır,kadınların özgürce ağlamaları da toplum sayesindedir...dolayısıyla biçilen bu rolleri içselleştirmikmış  bir erkeğe aksini yaptırırsan gurur yapar ve canını yakarsın.. ha bu arada erkekler olaylara yüzeysel bakmak zorundadır...çünkü duygularını serbestçe kullanma olanağı geleneksel olarak kadınlara verilmiştir.ve kadınlar genelde duygusal agırlıklı karar verme yetisine sahiptir..erkek ise daha mantıksal düşünmek zorundadır..zaten denge boyle oluşur...
  • Paylaş
Saçını çek ya da ürolojik bölgeye tekme at.
  • Paylaş
İllaha intikam diye birşey yakacak deil ki arkadaşlar sorumu yanlış anlamayın mesela annesinden ayrılmak çaresizlik işsizlik gibi vs. şeyler de olabilir erkeklerden cevap beklerdim bu konuda benim canımı şu yakar gibisinden merak sadece... Chamacon aldatılmayla ilgisi yok :)

  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

7255 Görüntülenme7 Takipçi6 Yanıt

Konu Başlıkları

Eş Anlamlı Soru Ekle

  • Bir erkeğin canını nasıl yakarsın?