Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bir erkeğin dört veya birden fazla kadını olması için geçerli, iyi bir nedeni veya nedenleri var mıdır? Varsa paylaşabilir mi?

Parası varsa tek başına yiyemiyeceği için o kadar parayı 4 tane hatta daha fazla kadı olmak gerek :)
  • Paylaş
Aşk'ın olduğu yerde sayıların kıyafetsiz kalması gerekir. Kifayetsiz kalan tek şey ise kişinin kendini sınırlara hapsetmesidir.
  • Paylaş
Binlerce yıl önceki mevzuyu;
inploid.com/t/bir-adam-dort-kadini-nede...
şimdiki libidosu ile bağdaştırmaya çalışma hali.
  • Paylaş
Erkeklerin hepsi poligamdır. İster inanın ister inanmayın, aldatmayan erkek olacağına aslında inanmıyorum ama varsa da ya çok çirkindir, ya züğürttür, ya kafada aldatıyor, başka kadınların fantezisini kuruyordur ya da eşcinsel eğilimleri vardır yani yine de kafada aldatıyordur.

Yeterli para varsa neden olmasın. Tamam kadınların bir kısmı buna feci itiraz ediyor ama bir çoğu da parası için bir adamla evlenmeye hazır. İtiraz edenlerden değil ama parası için evlenmek isteyenlerden dört, beş, altı adet ve fazlası bence makul. Aldatma da tamamen ortadan kalkar. Kadın aldatır bu sefer diyeceksiniz ama para için yaptığı sözleşmede aldatmak yasak olacağı için suçlu duruma düşer, tüm haklarını kaybeder.

Kadın arkadaşlar lütfen yanlış anlamayın, ben kadın düşmanı değilim. Eğer 4 ya da daha fazla erkeği olmasını isteyen bir kadın varsa ve ben onlara bakacağım deyip bir harem kuruyorsa bence o da makuldür. O da muhakkak hareminde olmak isteyecek adamlar bulabilir. Bu durum o kadının değerini gözümde hiç düşürmeyeceği gibi bilakis daha fazla saygı duyarım. Şimdi ben kadının haremine girecek adama adam demem diyenleriniz olacaktır, onlar da zaten sizin değil harem kurmak isteyen kadının haremine girecekler...
  • Paylaş
3

Şaman, Yoruma biraz da zeka kataydınız keşke.

Şaman, Bu sözü sahiplenmiş olan siz olduğunuza göre ben nasıl bir kişi oluyorum ve siz değilsiniz?

Şaman, Bakın bir çocuk olarak buraya yazdığınız şeyler siz büyüyünce de duracak, benim 17-22 yaş arası bir tane sevgilim vardı ve düşüncelerim de farklıydı. Bence eleştiri yazarken zamana bağlı olabilecek değişiklikleri hesaba katmak gerekir.

O kadar sapık bir kafa yapısına giremediğim için nedenini düşünemiyorum. Fakat %99'u müslüman olan bir toplum(!) tarafından kabul edilmesi için sağlam bir bahanesi vardır; Allah'ın kitabına ve peygamberine inanmak. Bununla ilgili dilimizde çok güzel bir atasözü de vardır. İmam ve cemaatle ilgili olan söz.
  • Paylaş