Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bir fikre yatırım bulmak için nereden başlamamız gerekir?

Özellikle fikrin internet alanında hayata geçebilecek bir fikirse e-Tohum (etohum.com) en doğru adres olurdu kar topunu yuvarlamak için, ayrıca Kosgeb desteklerini de incele. Ortaklarınla kafanı kaldırmadan 4-6 ay rahatça çalışabileceğin ödeneği bulman için yeterli bir adres. Zaten o arada elinde çalışan bir şeyler olacaktır ve iyi fikir, iyi ekip ve iyi bir prototiple yatırımcı bulman çok kolay.

Not: ***Bu arada fikrin dünyayı kurtarıyor olması kimseyi ilgilendirmiyor, yatırımcıya para kazandırıyor olmalısın :(
 • Paylaş
1

Sevgiseli, Kapitalizm :)

"Fikir"e yatırım bulamazsınız. Fikre ortak bulabilirsiniz. Yatırımı ürüne alırsınız.

İkisi arasındaki farkı iyi kavrayan girişimcilerin, yatırım konusunda şansları çok büyük oranda arttığına inanıyorum. O yüzden ne fikir aşamasındaki projeleri açıklamaktan korkun ne de fikir üzerinden yatırım arayın.
 • Paylaş
Fikre yatırım bulamazsınız. Kimse kimsenin kafasındaki bir fikre yatırım yapmaz. Yaparsa da hata eder ve o fikirden hiçbir şey olmaz. Yatırım girişime yapılır. Fikri girişilecek kadar olgunlaştırın, hatta elinizdeki imkanlarla bir de girişin, iste o zaman yatırım bulmaya hazır hale gelirsiniz.
 • Paylaş

Bir fikre yatırım bulmak nerede ise imkansız denecek kadar zor.

Eğer fikrin Google-Fecebook vs gibi sıradışı değilse pek destek bulamazsın.

İnploid bile kurulduktan ve belli bir üyeye ulaştıktan sonra yatırım bulabilmiştir.

Fikrini eğer yapabiliyorsan belli bir aşamaya getir ondan sonra yatırımcı bulmaya çalış.

Melek yatırım dernekleri işine yarayabilir.

Başvurabileceğin en az 5 büyük dernek var.

Zaten eğer yapılabilecekse buradan destek bulabilirsin. 

 • Paylaş

Otur kalem kağıdı al kendine birbirini tamamlayacak 4 plan (A, B, C, D Planları gibi ki yolda kalma) yap. Sonra da azim yap kendine ve hep bunun hayaliyle yaşa, paranı da gerekirse hamallık yaparak kazan. Borç alabiliyorsan daha iyi olur, inan ki başarılı olur (en önemlisi fikir).

 • Paylaş
"Fikir" in uygulamaya gectiginde para kazanacagini kanitla. Yani  "Is Plani" hazirla.
 • Paylaş
Bir "fikir"e yatırım alınmaz, bir "iş"e yatırım alınır.

Fikri işe çevirmediğin sürece hiç bir yatırımcı dönüp yüzüne bakmaz, yatırımcıları geçtim yakın çevrendeki arkadaşların bile güler geçer.

Fikir hiçbir şeydir, hayata geçmedikçe.. Senin düşündüklerinin aynısını düşünen ve aynı konuyla ilgili senden daha önce çalışmaya başlamış kişiler olabilir. Ya da sen fikrini yaptıktan sonra senden esinlenerek senin fikrini geliştirip çok daha iyi bir hale sokacak kişiler de elbet vardır.

Hayata geçirilmiş, iş modeli düzgün, para kazandırma potansiyeline sahip, iyi bir ekip ile ilerleyen bir iş için yatırama ihtiyaç duyduğunda bulmakta hiç zorlanmazsın emin ol.

 • Paylaş
Bir fikre yatırım bulmak için sizin de dediğiniz gibi önce başlamak gerekir :) Bir şeyler oluşturmaya, bir şeylerin üzerinde çalışmaya devam ettikçe, odaklandıkça o fikir size bir şeyler kazandıracaktır. Aynı zamanda yatırımcılar tarafından keşfedilmeyi beklemeyin, kendinizi keşfettirin, unutmayın Edison eğer bir yerden sonra vazgeçseydi belki de şu an olduğumuz yerde olamayacaktık. Sabırlı ve kararlı bir biçimde emin adımlar atarak ilerlerseniz mutlaka önünüze fırsatlar çıkacaktır, fırsatçı olmayın ama fırsatları en iyi şekilde değerlendirin, sevgiler :)
 • Paylaş
Facebook filminde Mark'ın ortağı ve arkadaşı kuruluş aşamasında 200.000$ veriyor. Acaba Mark o yardımı almasaydı Facebook olur muydu diye düşünüyorum bazen. Öğrenciyken Facebook aklımıza gelse yapabilir miydik??

Bu arada karamadde yorumun için teşekkürler.
 • Paylaş
Bence yatırımı ve kazancı düşünmeden çalışan bir prototip ortaya çıkarıp konuyu soyuttan somuta çevirmek gerekir. Bunu daha çok internet girişimlerini düşünerek söylüyorum. Daha sonra orta ve uzun vadede beklentiler ve hedefler ile elinizdeki kaynaklar arasındaki fark sizi bir yatırımcı ile buluşturacaktır. En basit anlamda banka kredisi bile diyebiliriz :)
 • Paylaş
Bir fikre yatırımcı ortak bulmak için öncelikle gerçekçi bir ön fizibilitenin yapılması gerekir.
 • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

3294 Görüntülenme17 Takipçi11 Yanıt