Bilmek istediğin her şeye ulaş

Girişimciliği format olarak benimsemiş 'Bir fikrin mi var' TV programının girişimcilere faydası olur mu?

Her çarşamba saat 23:00 te Tv8 de. Alphan Manas @manas jüri üyesi program da. Tavsiye edilir.Düzenle
Aslında format her ne kadar girişimcilik gibi görülse de bu girişimciler için son derece büyük bir fırsat. Düşünüyor, uyguluyor ve televizyon gibi çok büyük bir pazarlama alanında sunuyorsunuz, bundan daha iyi fırsat ele her zaman geçmez diye düşünüyorum. Ayrıca önemli yatırımcılar programı takip ediyorlar bu da girişimciler için büyük avantaj. Daha önce tam anlamıyla takip edemediğim için program hakkındaki görüşlerim ne yazık ki bundan ibaret, sevgiler :)
  • Paylaş
Faydası olur, insanların fikirlerinin para edeceği konusunda ikna olmaları için böyle programlar gerekiyor.
Türkiye'de bir insana çok paran olsa ne yaparsın sorusuna hep "ev-araba" alırım cevabı ilk başta veriliyor. İnsanlar maddi varlıklarını öncelikle ev için harcıyor, girişim için değil. Halbuki tersi olmalıydı.
Buna karşın;
Ülkemizde çok sayıda konut üretiliyor ve ucuzlama eğilimi var, artık insanlar günün birinde çok parası olunca "iş kurmayı" birinci öncelikle isteyecektir, yani girişimci sayısı da artacaktır. Aynı şekilde buna paralel olarak ülkemizde patent sayısı da artacaktır.
Konut sorununun çözülmeye başladığı bu süreçte bu gibi TV programlarının yapılması insanlarımızın "para kullanmadaki yeni önceliklendirmelerinde grişimci düşünmeleri için" çok etkili olacaktır.
  • Paylaş
Bugün yeni bölümü başladı. Yine harika gidiyorlar walla :)
  • Paylaş
2

Özden Alperen Çal, Önümüzdeki hafta bende takip etmeye başlayabilirim, teşekkürler :)

Hakan, Rica ettim :)

Evet sonuç olarak her yeni girişimci o programda yeni fikirlerle çıkıyor ortaya ve mutlaka birilerini etkiliyor, birilerinin ufkunu açıyor. Dragon's Den programında Köse kardeşleri gören pek çok kişi bu platforma üye oldu mesela bu da Tv'ye çıkmanın faydası.
  • Paylaş
Yatırım anlamında büyük projelere çok büyük katkısı olmayacağını düşünsem de, womm (word of mouth marketing) ve fikrin geçerliliğini test etme anlamında önemli bir araç olduğunu düşünüyorum. Bunun yanında, sunum yaptığınız jüri de potansiyel yatırımcınız olabilir veya network'unuze ekleme ihtimaliniz olur.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

938 Görüntülenme6 Takipçi5 Yanıt