Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bir film veya reklam şirketinde yönetici konumunda çalışmak için ne okumak gerekir?

üniversite sınavına hazırlanıyorum sadece radyo tv sinema okuyup riske girmek istemiyorum.Düzenle
Neyi yönettiğine göre değişir. Sanat Yönetimi için radyo tv sinema ve benzeri bölümler okuyabilirsin. Mali yönetim için endüstri mühendisliği işletme iktisat tecrübene göre lise mezunu bile olabilirsin. Reklam pazarlama yönetimi için halkla ilişkiler reklamcılık okumuş olabilirsin. Bu tamamen hangi alanda kendini geliştirmek istediğine bağlı. Kreatif alanda hiç bir şey okumana da gerek yok aslında. Bu kısmen şirket politikasına da bağlı.
  • Paylaş
2

Elisa Sipahi, Sadece radyo televiyon sinema okumak istemiyorum. yaninda isletme veya endustri muhendisligi okumak bana avantaj saglamaz mi film sirketinde veya reklam sektorunde yonetici konumuna gelmem icin??

Şaman, Avantajı en aşağıdan başlayarak edineceğiniz tecrübeler sağlar. Üniversite bitirip asistanlıktan öteye gidemeyip hatta sonunda işi bırakanlar olduğu gibi, okumadan çeşitli yönetmenlik konumlarında çalışanlar da var... Okuduklarınızla hiçbir şey bilmeyen ve işi sürekli zora sokan bir yapımcı olmanız tabii ki ihtimal dahilinde. Halbuki hepsinin tepesinde duran yapımcı tüm işlerin nasıl yürüdüğünü bilirse ancak doğru hesabı yapabilir.

Tamamen dayı olayı, Türkiye için.
  • Paylaş