Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bir fotoğrafınız izniniz dışında bir kozmetik reklamında photoshop kullanılarak yayınlansa ne yaparsınız?

Doğru avukata, fifti fifti... .
  • Paylaş
2

Ahmet Avcı, Toplanıyoruz :)

Oh ne güzel beni de keşfeden oldu derim... :)
  • Paylaş
Fotoğrafın siz olduğunuza sizi inandıran nedir? Bu inaç ne kuvvettedir? Elinizde bu fotoğrafın size ait olduğuna bir başkasını da inandırabilecek türden delil veya emareler mevcut mudur? Fotonun orijinali ya da o fotonun çekildiği mekanın güvenlik kamerası görüntüleri ve sizin orda bulunduğunuzu kanıtlayan fatura, fiş vs... Bu dediklerim varsa 2016 da bana ulaşın :) yok ben bekleyemem ya da öylesine bilgi alma amaçlı sormuştum diyorsanız da alın size bilgi: yapmanız gereken bir dava dilekçesinde kozmetik firmasının merkez teşkilatını hasım (davalı) göstererek bulunduğunuz yer hukuk mahkemesinde işlem görmesi adına ilgili cumhuriyet savcılığına ulaştırmanızdır.(manevi tazminat davası) . Bunu direkt savcılığa gidip kişisel verilerinizin haksız kullanıldığını, bundan haksız yarar sağlandığını, dolaylı yoldan dolandırıcılık yapıldığını, haksız rekabet kurallarının ihlal edildiğini iddia ederek de yapabilirsiniz. Tabi elinizdeki sağlam delilleri de sunmak şartıyla. Yoksa suç uydurma suçunu işlediğinize yönelik sonuca varabilecek bir durumla da karşılaşabilirsiniz. Fakat bu ikincisi firmanın cezalandırılmasına yönelik taktiklerdir. Sizin ödüllendirilmeniz daha doğrusu bütün bu olaylardan psikolojik ve ruhsal çöküntü kayıplarınızı karşılamak adına kanunlarca öngörülen hakimin taktirindeki bir miktar para için(ki bu para yapılan haksız kazancın oranına göre çok da yüksek olabilmektedir) her durumda manevi tazminat davası açmanız gerekir. Önclikli olarak suç duyurusunda bulunup firmanın suçlu bulunmasını sağladıktan sonra manevi tazminat davası dosyasına firmanın bu nedenlerden dolayı zaten başka bir mahkemece suçlu bulunduğunu kanıtlayan belgeleri de eklerseniz firmanın tanınmışlığı ve kar payına göre bianda ekonomik sınıf atlamanız içten bile değil :)... .
Saygılarrr... .
  • Paylaş
Bırakın yayınlansın. Davanızı açın. Paranızı alın. Örnekler oldu etrafımda hepsi ekipmanı da yeniledi üstüne para da arttı. =)
  • Paylaş
Bukadar güzel olduğum için mutlu olurdum :)
  • Paylaş
2

Belgi Saygı, pozitif yaklaşımınızı beğendim. Tersi de olabilirdi. . .

Mine, kozmetik deyince güzellik geldi aklıma hiç düşünmemiştim ama olabilirdi doğru söylüyorsunuz :)

Kişinin ; ismi , sesi , resmi ondan habersiz olarak yayınlanamaz , çoğaltılamaz, kullanılamaz . Dava açmak ortaya çıkabilecek olumsuzlukları engelleyecektir.
  • Paylaş
Öncelikle süper olur, hoşuma gider ama parasını da alırım.
  • Paylaş
Direk dava açarım ;)
  • Paylaş
Eğer böyle bir şey görürsem ve bir kaç saat içerisinde tekrar reklamın olduğu alandan geçersem böyle bir şey görmem! Zira bir yerde bir yanlışlık yaptıklarına en içten duygularımla inanırım :)
  • Paylaş
Hiçbirşey yapmam sadece reklamın altına adımı soyadımı yazmaları isterim bellimi olur belki yeni fırsatlar çıkar
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

346 Görüntülenme12 Takipçi10 Yanıt