Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bir Gıda Mühendisinin mezun olduktan sonra alması gereken eğitimler nelerdir?

Bir gıda mühendisi mezun olduğunda işi ile ilgili maalesef çok bir şey bilmiyor.

Çünkü 2 sene boyuna sadee mühendislik dersleri alarak vakit kaybediliyor.Teknik dersler ise çok genel bilgiler içeriyor.

Şu anda Gıda Mühendisleri en çok çatering sektöründe çalışıyor olmasına rağmen hiç bir gıda mühendisi çatering sektörü ile ilgili bilgi sahibi olarak mezun olmuyor.

İlk alınması gereken eğitim ISO 22000:2005 eğitimi , çünkü üretim yapılan her gıda işletmesinde bu belgenin olması zorunlu ve gıda mühendisleri bu sistemi kurmak ve işletmekle sorumlu. Bir çok firmada sistemi bilen sizden başka kimsenin olmayaağını da varsayarsak, bu sistemin eğitimini almanız çok önemli.

Bu sistemi bilin ki piyasadaki bir çok denetim firmasının kölesi ve dalga konusu olmayın.

Bu sistem eğitimi ile birlikte şu anda tüm firmalar, ISO 9001:2008 sistemini de entegre olarak kurmaktalar. Bilmenizde fayda var.

Bir de son dönemde Müşteri Memnuniyeti ile ilgili firmalar çok hassas, bu konuda da bir eğitim almak şart, çünkü sektörde eğer müşteri ilişkilerindeyseniz ve şikayetleri tutan tarafsanız eğer, gerçekten idaresi çok zor olan insanlarla karşılaşabiliyorsunuz.

Gıda Mühendisliği henüz ülkemizde tam olarak yerini bulamadı aslında. Eğer kurumsal bir firmada çalışıyorsanız pozisyonunuz bellidir, ama kurumsal bir firmada çalışmıyorsanız size ne iş yaptıraçaklarını bilemiyor ve her işi sizden bekliyorlar. O nedenle yönetiçilikle ilgili beçerilerinizi de geliştirmenizi tavsiye ederim.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

2042 Görüntülenme4 Takipçi1 Yanıt

Konu Başlıkları